Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi lehet az oka, hogy ilyen...

Mi lehet az oka, hogy ilyen keves Gyedet szamoltak? ( tobbi lent)

Figyelt kérdés

24evesen 5ev allando munkaviszonyom van.

A bejelentett berem :8 oras minimalber.

A tappenz amit kaptam 35.000 Ft volt.

Kaptam a heten a munkahelyemrol egy levelet amiben az all, hogy megallapitottak a GYEDem osszeget ami :levonasokkal 21.000Ft.

Ledobbentem es kicsit igazsagtalannak is erzem, gondoltam hogy nem fogok szazezreket kapni de ez...ez meg a GYES osszeget sem eri el.

Elszamolhattak? Jogosan hivhatom fel a munkahelyemet?

Valamint GYED helyett kerhetek GYEST, jar az nekem?

Nagyon varom a valaszokat!


2013. okt. 26. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kérheted a gyest helyett igen. Itt egy kalkulator a GYEDre: [link]
2013. okt. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is valamit nagyon elszámoltak, vagy nem minimálbére voltál bejelentve.
2013. okt. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi a bruttó minimálbér de 85 ezerrel számolva adókedvezménnyel így kellene lennie.


Tgyás: 59.500

Gyed 53.550

Gyes 25.650

2013. okt. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha min. bérre voltál bejelentve, akkor a gyednek 40 valahányezernek kéne lennie...
2013. okt. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

92.000ft a bejelentett...berpapirom volt es a tappenzem is toluk jott.Remelem nem vettek le 8orasbol miota megszultem.

Tehat akkor erdemes reklamalnom ugy latom.

Koszonon a valaszokat.

2013. okt. 26. 12:39
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
A táppénzed befolyásolja az összeget. Sajnos az vitte le ennyire.....
2013. okt. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A táppénz nem befolyásolja a tgyás és gyed összegét. Ha idén szültél, akkor a tgyást az előző évi átlagbéredből kell számolniuk, ha van 180 bérezett napod, de gondolom tavaly is dolgoztál, ha már 5 éve van munkaviszonyod. Tgyást kaptál már? Az lejárt vagy most vagy tgyáson?
2013. okt. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én vállalkozó vagyok és a könyvelőm mondta mikor felmerült, hogy lehet hogy veszélyeztetett terhes leszek, hogy a táppénz miatt rosszul járnék, kevesebb pénzt kapnék. ..
2013. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Táppénz alatt kevesebb a fizetésed de a tgyás,gyed-et tényleg nem befolyásolja.
2013. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azert gondolom, hogy elszamoltak mert elvileg a brutto berbol szamoljak ki a tappenzt is es a GYEDet is...nem pedig a nettobol.

Mivel a brutto berem tp idejen sem valtozik csak a netto.

Tobb mint 3eve ugyan annal a cegnel dolgozom.

65.500Ft volt a TGYAS amit eddig kaptam, de a pici betoltotte a felevet honap elejen es penteken kaptam a levelet az "uj fizetesemrol"

Koszonom a valaszokat!Sokat segitettek :-)

2013. okt. 26. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!