Ha hosszabbitott gyesen vagyok, +emelt családit kapok, és lejár a gyesem, le kell mondanom, vagy automatikusan megszűnik?

Figyelt kérdés

a fiam 4éves,asztmás,ezért kaptam rá emelt családit+gyest.június 30-án lejár a gyesem elvileg,a papiron,amit a tartós betegségéről adtak ki,amit lepecsételt a doktornő,azon június 30-a van.Akkor addig jár gondolom a hosszabbitott gyes ugye?

Ilyenkor megszűnik automatikusan,vagy be kell mennem valahova lemondani?És az emelt családinál hogy van ez?

Köszönöm ha tud valaki nekem segiteni!


2014. jún. 1. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a dokitól kapsz hosszabbítást, add le a MÁK-nál és egyúttal jelezd, hogy továbbra is kéred az emelt családit, mert nem jár automatikusan. Ha nem ad hosszabbítást, ugyanazon papír másik rublikáját fogja kitölteni, és azt kell leadni. A lejárat előtt pár nappal vidd be a dokinak (küldik postán vagy te is kérhetsz a hivatalban), és viheted is a MÁK-hoz. Valószínűleg egy hónap kimarad, de utána visszamenőlegesen megkapod.


Postán is küldheted, nem muszáj személyesen, vagy a kormányablakban is beadhatod.

2014. jún. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem fogja tuti meghosszabbitani még egy évet,mert javult a fiam állapota,és átmenetileg szüneteltetjük az állandó gyógyszereit 2 hete,a doki javaslatára.

Ha jól értelmezem amit irtál,akkor mindenképp vissza kell mennem a dokihoz azzal a papirral,és ő fogja aláirni vagy lepecsételni hogy tovább nem jár,és azzal kell még mennem utána a MÁK-hoz?

A MÁK-hoz meddig kell hogy beérjek a papirral?Mielőtt lejár a gyes,vagy utána?(június 30-ig kapom)

2014. jún. 1. 23:16
 3/6 A kérdező kommentje:

jaj még azt akartam kérdezni,hogy ezt mire értetted,hogy valószinű egy hónap kimarad?

Elvileg június 30-ig jár gyes,az teljes hónap nem?Júliusba meg már nem kapok.

2014. jún. 1. 23:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor lejár, automatikusan nem kapod tovább. Ha járna, újra számfejteni kell, ami idő, ezért írtam az egy hónap kimaradást. Ha javul, esélyes hogy nem kapod tovább, az enyémet nem lehet lehozni a gyógyszerről, mégse jogosult rá.
2014. jún. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor megkapod a papírt, köteles vagy 8 vagy 15 napon belül elküldeni, de ez rajta van, meg tudod nézni.
2014. jún. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

én nem küldtem el,mivel akkor még mikor küldték,2hónapig még járt a gyes,most fog letelni 30-án csak...

18-ra kaptunk időpontot a fiam dokijához,és akkor fogom tudni neki vinni a papirt.

2014. jún. 8. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!