Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár egyszerre táppénz és GYED?

Jár egyszerre táppénz és GYED?

Figyelt kérdés
Gyeden vagyok a kisfiammal aug. 8-án lesz 2 éves aug. 6-ra várjuk a hugit. Azt az infót kaptam hogy az új törvény szerint lehettem volna táppénzen amikor kiderült hogy jön a tesó és mellette járt volna a gyed ugyanúgy. Valaki hasonló helyzetben? Illetve még egy kérdés: ha szülés előtt visszamegyek állományba és kiveszem a felgyűlt szabikat az nem fog bekavarni a tgyás, gyed számításába? Elvileg ugyanannyit kapok majd azt mondta a munkaügyes, mivel 2 éven belül születik a tesó.
2014. jún. 4. 13:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy táppénzre tudj menni, ahhoz ki kell venni a felhalmozott szabikat és annak lejárta után tudsz táppénzre menni. Magyarul vissza kell menj dolgozni, mert ugye most lehet gyed mellett dolgozni és így jár a táppénz. Úgy nem jár, hogy sima gyeden vagy, de nem mész vissza dolgozni és táppénzre akarsz menni. Tehát legalább mindenképp ki kell venni a szabikat és utána táppénzre menni, így nem kell visszamenj dolgozni és járni fog a gyed is aug. 8-ig.

Ha kiveszed a szabikat, akkor kell új munkaszerződést kapj. Én pl. kaptam, mert megkaptam 2 évre visszamenőleg a béremelést, így a következő babámnál az új bérem lett a tgyás és gyed alapja.

2014. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!