Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphat az ember egyszerre...

Kaphat az ember egyszerre GYET-et és GYESt is vagy ez a kettő kizárja egymást? És ha nem, melyik "jobb"?

Figyelt kérdés

Az egyik gyerekem tartósan beteg, tehát utána elvileg 10 éves korig GYES-en lehetek.

A kisebbik gyerekemmel vagyok most GYESen, de ha ő betölti a hármat, akkor utána GYET-re mennék, mivel nagycsaládosok vagyunk. Ez a két dolog fut együtt, vagy az egyikről le kell mondani?

És ha igen, akkor melyik a jobb? Úgy tudom, összegre ugyanannyi. Van valami különbség?

Köszi a válaszokat!



2014. jún. 17. 13:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, összegre ugyanannyi. 25 ezer Ft. Kettőt egyszerre nem lehet.

A gyet a legkisebb gyerek 8 éves koráig vagy a legnagyobb gyerek 18 éves koráig jár. Ha a gyes lejár, elmehetsz gyetre. Szerintem teljesen mindegy, melyiket választod. Én gyetre mennék, egyszer megigénylem és jár, ameddig a gyerek be nem tölti az adott kort.

2014. jún. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ha jól számolom a középső egy évvel előbb lesz 10, mint a kicsi 8. Így a GYET lesz a befutó.
2014. jún. 17. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!