Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYESen vagyok, csődbe ment a...

GYESen vagyok, csődbe ment a munkahelyem. Továbbra is kapom a GYESt? Van bármi kötelezettségem jelenteni valahova?

Figyelt kérdés
Jövőhéten megyek aláírni a papírokat. Azon kívűl,hogy nem vesznek vissza,van ebből nekem hátrányom? köszönöm

2014. jún. 21. 12:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hátrány annyi, hogy új munkahelyet kell keresni. Nem kell a MÁK-nál bejelenteni, a gyes a gyerek 3 éves koráig jár alanyi jogon.
2014. jún. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem kell jelentened. De már vége is a csődeljárásnak, vagy még csak elindult az eljárás. Vagy felszámolják? Hol tart az egész? Az én munkahelyemet végelszámolni kezdték el, amikor én tgyáson voltam, aztán ez átment felszámolásba, de ekkor sem kellett még semmit aláírnom, mert még nem tudják, hogy mikor lesz vége az eljárásnak. Csődeljárásnak pedig akár még lehet pozitív vége is, hiszen azt kérheti maga ellen is a cég, hogyha átmeneti problémája van, hogy elkerüljön egy esetleges felszámolást, és ha rendszereződnek a dolgai, akkor meg is szűnet, és folytatódhat az élet. (Persze ez ritka, mert a legtöbb cég nem is tud róla.) Nálatok mi történt/történik pontosan, és hol tart a folyamat? Ha nem vagy benne biztos e-cégjegyzékben keress rá.
2014. jún. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Már vége a munkahelynek ,alá kell írnom a papírokat jövőhéten. Csak nemtudtam,hogy van e teendőm..
2014. jún. 21. 14:47
 4/16 A kérdező kommentje:
Még annyit megkérdeznék,hogy ha lejár a gyesem is,akkor meddig vagyok TB alapon biztosított?
2014. jún. 21. 15:51
 5/16 anonim ***** válasza:
Az hiszem plusz egy hónap, de nem biztos. Az biztos, hogy ha nem találsz addig munkát akkor az önkormányzatnál lehet igényelni, hogy egy évig fizessék helyetted a TB-t rászorultsági alapon.
2014. jún. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem jár bölcsibe a kisfiam,csak majd oviba,de amikor lejár a gyesem és az ovi között lesz 5 hónap,amíg nemfogok tudni dolgozni. Nemtudom,hogy hogyan csináljam majd.
2014. jún. 21. 16:02
 7/16 anonim ***** válasza:

Has lejár a gyes, a TB még 45 vagy 42 napig él, a kettő közül valamelyik.

Jelentkezz be munkaügyi központba, ha jár álláskeresési, akkor addig is biztosítva vagy. Ha nem kapsz álláskeresésit, akkor az önkormányzatnál kérheted, hogy fizessék helyetted a TB-t 1 évig, ez viszont a család összjövedelmétől függ, illetve milyen tulajdon van a neveden vagy a férjed nevén. Illetve kérhetsz majd aktív korúak ellátását és persze munkát kell keresni.

Miért nem tudsz majd dolgozni 5 hónapot?

2014. jún. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Azért,mert amikor tölti a 3-at ugye még itthon vagyok vele és csak szeptembertől lesz ovi.
2014. jún. 22. 12:28
 9/16 anonim ***** válasza:
Kérdező azt jövőre is meg kell majd oldanotok. Hacsak nem tanár vagy jövőre is meg kell oldani óvodai szünetben az elhelyezést. Nagyszülők, apa szabik felhasználásával.
2014. jún. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én azt tudom :) De március végén tölti a 3-at és márcuistól már nem veszik be ovódába csak szeptembertől.Ezért tudok csak szeptembertől dolgozni ,de itt nem is ez volt a kérdés :)
2014. jún. 22. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!