Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár a GYED (passzív? ), ha...

Jár a GYED (passzív? ), ha TGYÁS alatt közös megegyezéssel szűnik meg a munkahelyem? Ha bemegyek az OEP-be adnak nekem tájékoztatást, hogy mi és hogy jár? Mit éri meg választanom (felmondás vs. Közös)?

Figyelt kérdés
2014. jan. 16. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Járni jár, főleg ha maradt munkanélküli napod. Bár bocs de hülye vagy ha belemész bármelyikbe.
2014. jan. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Miért lennék hülye? A TGYÁS-om nemsokára lejár és a közös megegyezéssel kb. egy évi GYED értékét kapnám, plusz a passzív GYED-et, ha jár.

Bocsi, nem értek a dologhoz, hogy jön ide a munkanélküli nap? Lehet menni GYED után munkanélkülire?

2014. jan. 16. 11:09
 3/12 anonim ***** válasza:
azért vagy hülye (már elnézést), mert nem tudhatod, mi lesz egy év múlva... és ha kevés lesz a pénzed??? Visszamennél, de nem lesz hova...
2014. jan. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De akkor meg visszamennék, és akkor rúgnak ki... Az mivel jobb?
2014. jan. 16. 13:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha visszakényszerülsz pénzhiány miatt a gyed vagy gyes alatt, akkor sem rúghatnak ki a gyerek 3 éves koráig, csak meghatározott indokkal (magatartási probléma, kötelezettségszegés, ez meg mindkettő rajtad áll, ha nem követed el, felmondási védelem illet meg)
2014. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, és ma is olvastam több helyen, hogy már nincs ez a védelem! A legutóbbi munkatörvénykönyv módosítással eltörölték.
2014. jan. 16. 13:36
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#5

Az már nincs, munkába állás első napján kirúghatják.

Én hasonló kérdésben írtam, hogy ez akkor veszélye ha szeretnél kis korkülönbséggel tesót,mert akkor nem lesz élőmunkaviszonyod passzív gyed-et nem lehet beleszámolni, így nem járna más csak gyes ha akartok tesót.

2014. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nem ismeritek a munka törvénykönyvét :)


Felmondási tilalom van addig, amíg szülési szabadságon illetve fizetés nélküli szabadságon van, tgyást, gyedet, gyest kap. ez jár annak, aki az ellátást igénybe veszi, tehát lehet az apa vagy az anya is.


Mihelyst visszamegy, megszűnik a fizetés nélküli szabadság, de továbbra is felmondási védelem illeti meg (már nem tilalom!!!), ami azt jelenti, meghatározott indokkal lehet csak elbocsátani a gyerek 3 éves koráig. Ez az anyára illetve az egyedülálló apára vonatkozik.


Ha ma reggel óta nem változott a törvény (akkor volt a kezemben utoljára), akkor még most is így van. idézhetem, ha kéritek.

2014. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Meghatározott indok, na ha kell azt találnak.
2014. jan. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
csak magatartással összefüggő ok lehet, vagy súlyos kötelezettségszegés, azt azért nem könnyű csak úgy ráfogni valakire.
2014. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!