Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha GYES alatt születik a 2....

Ha GYES alatt születik a 2. babám, akkor hogy kapom majd a TGYÁS-t, GYED-et a második baba után? Ugyanannyi jár majd, mint az elsőnél? Vagy az alapján számolják, hogy mennyit kaptam az első babánál?

Figyelt kérdés

2014. jún. 21. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyit voltál gyesen.
2014. jún. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még csak tervben van a második baba, jövőre szeretnénk belekezdeni a projektbe! :) 6 hónapig voltam TGYÁS-on, most jelenleg GYED-en vagyok a 19 hónapos kislányommal! November végétől leszek GYES-en! Köszi a segítséget! :)
2014. jún. 21. 17:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha több mint 6 hónapig vagy gyesen, akkor csak a minimálbér után kapod a juttatásokat.
2014. jún. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
mielőtt megszületett a kislányom, 6 órában dolgoztam, és 102.000 Ft volt a bruttóm. Most ha jól emlékszem 101.500 a minimálbér. Akkor ezek szerint igazából nálam mindegy, hogy meddig voltam GYES-en, mire megszületik a második baba? Kb ugyanannyi jár, nem?
2014. jún. 21. 17:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ha ilyen alacsony volt a jövedelmed akkor igen.
2014. jún. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos akkoriban így alakultak a dolgok! :( De szerencsére nem ebből kell megélnünk, hiszen párom dolgozik és jól is keres! Csak kíváncsi voltam, hogy hogyan is vannak ezek a dolgok! Köszi mindent!
2014. jún. 21. 18:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg persze az is kell, hogy még élő legyen a munkaviszony.
2014. jún. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Élő a munkaviszonyom! Remélem az is marad!
2014. jún. 22. 12:55
 9/9 Mayra ***** válasza:
Bocs hogy bele offolok. Kb ugyan igy vagyok én is azon gondolkodom érdemes e variàlnom. Most gyesen vagyok màr terhes és gyesbe születik a 3 baba. Nekem van diàk hitelem gyes alatt kamatmentes tàppénz alatt kamatot is fizetek. Minimàl volt nekem is sajàt magamat jelentettem be. 49e volt a gyedem. Érdemes e tàppénzre mennem?
2014. jún. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!