Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hol kell igényelnem a Gyest?

Hol kell igényelnem a Gyest?

Figyelt kérdés

Jesszusom most néztem a naptárt hogy jövő hónap 19.én lejár a Gyedem!!

Nincs még késő??

Melóhelynél kell!?

Októberben születik a 3. babánk és emiatt teljesen elfeletkeztem az egészről!!

Köszönöm előre is


2014. jún. 22. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs késő mert visszamenőleg is igényelhetnéd. A magyar államkincstár honlapjáról letöltöd és elküldöd.
2014. jún. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ja és akkor ha jól tudom adót ebből sem vonnak ?

Csak nyugdíjat igaz?

Mivel családi adókedvezményt is igénybe vettük a Gyednél is!

2014. jún. 22. 12:20
 3/10 anonim ***** válasza:
A GYES kb. 25.000 Ft lesz.
2014. jún. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Is GYES-nél családi adókedvezmény.

Mindenki 25.000 kap kb. S kész.

2014. jún. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25800ftot fogsz kapni teljes hónapra, darab hónapra napra lebontva. Plusz a családi illetve a párod kérheti az adókedvezményt, vagy te ha van munkahelyed.
2014. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

UTOLSÓ !

Aki gyesen van az nem adózik, ezért nem is kérheti az adókedvezményt!

A gyes összege 25650 .- és 20 nap az elbírálási idő

2014. jún. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha van munkahelyed kérd a fizu nélküli szabi megszűntetését vegyél ki pár nap szabit mejd tp a szülésig. Bár már hamarabb is kérhetted volna ezt és akkor kaptad volna a gyed+tp-t. Az alapodat igazából nem nagyon befolyásolja.
2014. jún. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó nem igazán értem ,hogy lehetne szabira mennem mikor Gyeden vagyok éppen!!

De ha elmagyarázod akkor jó lenne ,ha több pénzt kapnék még októberig mert ez a családi meg a gyes ez nagyon fos pénz lesz !!

2014. jún. 22. 20:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgy hogy, a gyed extra miatt, a gyerek 1 éves kora után teljes munkaidőben is lehet dolgozni gyed mellett. Tehát, január 1-től vagy mikor teherbe estél, akkor kivehetted volna a felhalmozott szabikat ami mellett a gyed is járt volna és táppénzre tudtál volna menni. Gyes mellett is mehetsz táppénzre.
2014. jún. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De nem dolgozom ,és eszem ágában nem volt vissza menni dolgozni, mert a gyerekemnek rám van szüksége !!

És ráadásul januárban sikerült is a 3. baba!!

Tehát akkor az egész ennyi?

Vagy ha bemegyek a melóhelyre és ki adják menjek el szabira?

2014. jún. 22. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!