Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell igényelnem a...

Mikor kell igényelnem a Gyest? Hamarabb is leadható az igénylés, vagy meg kell várni, amíg majdnem lejár a Gyed?

Figyelt kérdés

2013 január 10-ig jár a Gyed-em. Addig kértem fizetés nélküli szabit is a munkahelyemen. Úgy alakult, hogy maradnék a kisfiam 3 éves koráig itthon. Mikor kell igényelnem a Gyest, ami a gyermek 3 éves koráig jár? Kérhetem hamarabb is, hogy ki ne fussak az időből? Tapasztalataim szerint a hivatalos ügyintézés mindig akkor csúszik, ha az én papírjaimról van szó... :) Megtehetem, hogy magát az igénylést beadom már idén ősszel? (persze csak jövő év január 11-től kapom a pénzt, tudom) Nem szeretném, ha éppen a szűkös januári hónapban maradnánk pénz nélkül...

Előre is köszönöm, ha válaszoltok!


2012. aug. 9. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Leadhatod hamarabb is persze.Ráér novemberben,nem kell hamarabb:)
2012. aug. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A gyed lejárta előtt 3-4 héttel érdemes beadni, tehát december elején. Akkor folyamatos lesz az ellátás.
2012. aug. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! Akkor november vége környékén fizetési szabi meghosszabbításért esedezem a munkáltatómnál, aztán irány a ... Államkincstár vagy TB?? Most kapcsolok, hogy ezt sem tudom!:)
2012. aug. 9. 16:22
 4/7 anonim ***** válasza:
MÁK:)
2012. aug. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
1 hónappal a GYED lejárta előtt már le lehet adni az igényt, előbb nem.
2012. aug. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én május elején adtam le, és július elején járt le a Gyad, nem volt gond, folyamatos az ellátás. Nem árt kicsit előre menni, biztos ami biztos. November eleje bőven elég lesz, ahogy egy másik válaszoló is írta.
2012. aug. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat, mindent megoldottatok! November az ügyintézés hónapja lesz. :)
2012. aug. 10. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!