Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Vissza kell mennem dolgozni...

Vissza kell mennem dolgozni ahhoz, hogy a következő gyerek után is a mostani GYED-et kapjam? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Novemberben lesz 2 éves a kislányom és van munkahelyem, onnan jöttem el először táppénzre majd GYED-re. Ha másik gyerkőcöt akarunk, akkor ha lejár a GYED vissza kell mennem dolgozni, vagy ha terhes lennék jöhetek táppénzre (veszélyeztetett terhesként)egyből (novemberben, mikor a lányom 2 éves lesz) és ugyanúgy a mostani 100ezres GYED-et fogom kapni? Bent van egy csomó szabim is, ha azokat kiveszem, akkor már vissza kell mennem dolgozni is, vagy azután is jöhetek táppénzre? Hát remélem értitek amit kérdeztem :-)
2014. jún. 26. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
28%
Erre én is kívàncsi vagyok. Az én lànyom decemberben lesz 2 éves és december közepére vàrjuk a kistesót. Én úgy tudom,hogy a gyed volt a kereseted és ebből szàmoljàk a következőt ki. Illetve kapod majd a gyest is az új törvények szerint...ha persze az megvan még.
2014. jún. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
gyesbe alatt szültem a másodikat, ugyanazt az összeget kapom (kivéve, hogy már nincs adójóváírás)
2014. jún. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérdés mennyi a béred ill. Mikorra várodva babát. Elsőnek, én már most kivennék pár nap szabit (fontos hogy mennyit az osztószámok miatt), és eljönnék tp-re. Így kapod a gyedet+tp-t, majd utána gyes+tp-t vagy ha ha megszűlsz akkor gyed/gyes első után + tgyás a kicsi után. Amikor az alapokat nézik megnézik mi volt az előző ellátás alapja (nem a gyed összege ahogy az előttem lévő irta, mert ellátás nem lehet ellátás alapja), megnézik most volt-e tényleges jövedelmed, annak mi lesz a napi átlaga(ezért fontos a szabinapok száma), ill. A szerz. Szerinti béred akapján ki lenne a napi átlag. És a kedvezőbbet kapod, feltéve hogy folyamatos a munkaviszony.
2014. jún. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!