Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kettős állampolgár vagyok, mi...

Kettős állampolgár vagyok, mi jár így nekem?

Figyelt kérdés
Szlovák és magyar állampolgárságom is van, Szlovákiában tanulok, 20 éves vagyok és férjnél(dolgozik és csak szlovák állampolgársága van). Nekem még bejelentett munkahelyem nem volt, egy darabig nem is lesz, csak most kezdem a fősulit. Azt tudom h vmiféle különbözetet átfizetnek nekem, de ezek konkrétan mik és mennyi összegre vagyok jogosult és meddig? Előre is köszönöm

2014. jún. 27. 11:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországról? Remelem semmi. Nem élsz itt, nem dolgozol itt, igencsak nagy pofátlanság volna, ha bármi is járna igy.
2014. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem jár innen semmi mivel se magyar TB-d, sem lakcímed.
2014. jún. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
89%
Ezért nem adtam volna meg a kettős állampolgárságot! Itt nem adóztok, de a kedvezményre igényt tartotok.
2014. jún. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a különbözetet csak akkor fizetik, ha van bejelentett munkahelyed a másik országban. Amúgy Magyarországról csak a csp különbözetét kapnád meg, évente vagy félévente egyösszegben utólag. A többi anyasági támogatások Szlovákiában jóval magasabbak.
2014. jún. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Utolsó nem hiszem, hogy ott van 3évig járó gyes alanyi jogon.
2014. jún. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
89%
Ha Szlovákiában éltek, dolgoztok, tanultok, akkor a gyereketeket tartsa el a szlovák állam. Oda tessék menni segélyért kuncsorogni.
2014. jún. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
26%

5-ös.

Én szlovák állampolgár vagyok, de soha egy büdös napot nem dolgoztam ott, érettségi óta MO-n élek.

Most kérdeztünk utána, hogy hogyan lehet megigényelni a különbözetet, mivel a 20párezer forint gyes nem sok pénz, ott meg 3 éves korig 300 körül kapnak. Nos csak azért nem kapjuk meg, mert a gyereknek nincs odaát bejelentett lakcíme, és nem jár ott orvosnál. Egyébként megkapnánk, függetlenül attól, hogy egy napot se dolgoztam. (friss infó, kb. egy hete intéztük)

2014. jún. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
73%
4,es, 7es vagyok, javítanék, nem 300 "csak" 200 jár 3 éves korig.
2014. jún. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó itt sem 20 ezer jár ha valaki dolgozik szülés előtt és nem segélyre szül.
2014. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
0%
Hát mennyi?
2014. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!