Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Adókedvezmény táppénz idejére...

Adókedvezmény táppénz idejére jár?

Figyelt kérdés

Az első gyermekem 5.éves, akire én igényeltem a munkáltatótól az családi adókedvezményt. A második gyermekemet 2014 őszére várom akivel veszélyeztetett terhes vagyok, tehát táppénzen vagyok. Az lenne a kérdésem, hogy az első gyermekemre táppénz mellett is jár az adókedvezmény, vagy milyen módon mikor igényelhetem? A második gyermekemmel (magzat) akivel 5.hónapos terhes vagyok, nem igényeltük az adókedvezményt, sem a férjem, sem én, ebben az esetben utólag igényelhetem majd az adóbevallásnál 2015 ben? (mindkettőnknek évek óta bejelentett munkaviszonya van)

Köszönöm a segítséget!


2014. jún. 30. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Terhességem alatt táppénzen voltam én is, mert veszélyeztetett terhes voltam. Jár táppénz alatt is az adókedvezmény. Tavalyról két havit kaptam vissza, az éven pedig a GYED-del kapom.
2014. jún. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az még lemaradt, hogy jövőre természetesen visszaigényelheted.
2014. jún. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
igen jár táppénz alatt és vissza tudod igényelni jövőre :)
2014. júl. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!