Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyedről visszatérő kismamáka...

A gyedről visszatérő kismamákat megilleti még valami védelem? Illetve, ha mégsem vesznek vissza, munkanélküli segély nem jár, addig ameddig a gyes tart?

Figyelt kérdés

Nagyjából utána olvstam, de ahogy néztem a 2012 törvényt, gyakorlatilag kitehetnek bárkit, a védelem csak egy nehezítő eszköz, de simán ki lehet kerülni. Jól látom?

2 éves lesz a kisebbik fiam. 4 éve vagyok itthon. Hamarosan újra munkába állnék 6 órában, már a szabimat töltöm, erre most kirúgások vannak a cégünknél, félő hogy nálam is rezeg a léc. Tehetek valamit?


2014. júl. 14. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Munkanélküli és gyes egyszerre biztos, hogy nem jár.
2014. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, erre számítok én is... :-(
2014. júl. 14. 13:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a munkába lépésedtől a védelem is megszűnik :(. Nem tartom feltétlenül korrektnek, de sajnos ez van. Ha esély van az elbocsájtásra, lehet (tudom, nem könnyű) én gyorsan keresnék másik munkahelyet, mert elképzelhető, hogy te is beleesel a rostába, mint gyerekes, nem teljes munkaidős. Vannak cégek (nálunk is volt ilyen), ahova kifejezetten 6 órába keresnek alkalmazottat.
2014. júl. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából a problémám, hogy nem tájékoztatnak. 1 hónappal ezelőtt még visszavártak, így örülünk, úgy örülönk, most meg izgulok, mert azt sem tudom holnap mi lesz.

Már régen ott vagyok, ha kirúgnak járna végkielégítés, ez tart vissza attól, hogy már most elkezdjek keresni.

2014. júl. 14. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!