Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED - ről általánosságban?

Sze86 kérdése:

GYED - ről általánosságban?

Figyelt kérdés

Az első munkahelyemen dolgozok 2012.szeptembere óta és a GYED-et az kaphatja, akinek meg van a 2éven belül a 365 biztosított napja nekem ezen felül van már. Nekem még nincs gyermekem, de párommal szeretnénk már.

1. kérdés kaphatok már ilyen feltételek mellett GYED-et?


Az én munkahelyemen, ha valaki terhes lesz attól a naptól nem dolgozhat?

2. kérdés azt hallottam ilyen feltételek mellett jobb, ha első félévben születik meg a pici. Igaz ez?


Köszönöm a válaszokat!! Szép napot!


2014. júl. 19. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, jár neked a tgyás és a gyed is, azzal a feltétellel, hogy a szüléskor is megvan még a munkahelyed. Ez nyilván így lenne. Számításnál a szülést megelőző év átlagkeresetét nézik, szóval mindig az elmúlt év a mérvadó. Nem értem, miért lenne különbség 1. Vagy 2. Félévi babák között.
2014. júl. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már jogusult lennél most is a Tgyásea és a Gyedre.

Az hogy dolgozhatsz e a terhesség alatt (nem orvosi veszélyeztettség miatt) az attól függ hogy hol dolgozol/mi a munkaköröd.

Vannak olyan munkák amit terhes nő nem végezhet, ebben az esetben a munkáltatónak fel kell ajánlania a terhesség időtartamára egy olyan munkakört, amit a kismama is el tud látni, vagy ha nem tud ilyet felajánlani akkor a terhesség végéig 100%-os fizetett szabadságra kell hogy küldje.

Az meg lényegtelen juttatások szempontjából, hogy valaki év elején/közepén/végén szül, a gyedet az utolsó 180 nap alapján számolják ki.

2014. júl. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszotokat!! Minden jót nektek!
2014. júl. 19. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!