Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az édesapa is igényelhet 8...

Az édesapa is igényelhet 8 órás bejelentett munkavégzés mellett gyest?

Figyelt kérdés

Én emelt ápolási díjon vagyok a nagymamámmal és azon gondolkoztunk hogy lehetne-e úgy csinálni hogy az apa igényli a gyes-t a 8 órás munkaviszonya mellett a gyermek születésétől, hogy nekem megmaradjon az ápolási.

Azaz én kapnám az ápolásit, apa meg a fizetését+a gyes-t.


2014. júl. 24. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak a gyerek egy éves kora után lehet.
2014. júl. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És úgy lehet hogy 1 éves koráig senki sem igényli, hanem majd utána az apa ahogy írtam?
2014. júl. 24. 10:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze
2014. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen úgy lehet, hogy 1 éves koráig semmit, utána viszont mivel apa dolgozik gyedet is kérhet a munka mellett. És az mégiscsak több, mint a gyes összege.
2014. júl. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van, 1 éves kora után kérheti, és akkor már tényleg érdemesebb a gyedet a gyes helyett.
2014. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De gyed mellett nem lehet 8 órában dolgozni, úgy tudom. A gyes mellett meg lehet.
2014. júl. 25. 08:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Idéntől már időkorlátozás nélkül lehet dolgozni gyed mellett is! (Persze 1 éves kortól) Nem véletlenül ajánlottuk ezt!
2014. júl. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!