Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nekem melyik fizetésem alapján...

Nekem melyik fizetésem alapján számolják majd a Tgyás és a Gyed összegét?

Figyelt kérdés

2011 szeptembertől 2014 december 15.-ig 197.000.- volt a bruttó bejelentett fizetésem.Majd munkanélkülire mentem.

2014 április 1.-től szeptember 30.-ig van szerződésem a jelenlegi munkahelyemen 123.000.- a bruttó bejelentett bérem.

2014 október 29.-re vagyok ki írva.

Már annyi verziót mondtak hogy nem tudom melyiknek higgyek.

Köszönöm előre is a segítséget.



2014. júl. 27. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Tavaly júliusban változott a törvény, kizárólag az ellátásra való jogosultság pillanatában élő jogviszony béréből számítható ellátás, tehát a korábbi munkahelyeden elért kereset nem számít.

Ami baj,hogy álláskeresésire nem leszel jogosult, nem leszel biztosított sem a szüléskor. Sőt, a tgys-t sem kaphatod meg még a jogviszony alatt, 1 nap miatt :(

2014. júl. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha 2014. május 16.előtt születne a gyermeked akkor a régi szabályozás szerint kapnád az ellátást.Mivel a baba máj. után születik , az új szabály lesz érvényes ami az esetedben hátrányosabb , ugyanis a legutolsó bejelentett munkahelyeden megkeresett összeg lesz az ellátásod alapja.
2014. júl. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha szeptember 30 után nem lesz munkád, akkor álláskeresési támogatáson kellene legyél, hogy kapj tgyást és gyedet. Nem tudom, maradt-e még álláskeresési támogatásos napod. Ha nem, és nem hosszabbítanak neked, akkor gyesre leszel jogosult.

Egyébként a 123 ezer lenne az alap, a régi munkahely keresetét már nem veszik figyelembe.

2014. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Maradt még 13 nap munkanélkülimből,viszont akkor ha elmegyek 1 nap munkanélkülire ugye nem az alapján számolják?

2014. júl. 27. 14:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Az elsőt javítanám annyiban, hogy biztosított leszel, mert az az állásod megszűnése után 45 napig még jár (legalábbis tavaly még így volt...), és terhesek egyébként is automatikusan biztosítottak, azt hiszem.
2014. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jobb, ha nem javítasz, ugyanis nem lesz biztosított. Eü szolgáltatásra lesz még 45 napig jogosult. A kettő egészen más. Pénzbeli ellátáshoz biztosítottnak kell lennie.
2014. júl. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!