Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES igénylőlap 2014 kitöltésé...

GYES igénylőlap 2014 kitöltéséhez tudtok értelmezési segítséget adni?

Figyelt kérdés

III/19-es pont_ A kérelmező vagy másik szülő a megnevezett dátumtól részesül-e táppénzben,tgyás,gyed,gyes v gyet-ben?

Ha igen, ki kell tölteni az adatait, ill van 1 sor h "gyermek neve aki után a támogatást folyósítják és TAJ száma"


Nálunk apuka lesz gyesen a kislánnyal(papíron),mert várjuk a kistesót (gyes-be születne)és inkább kiveszem a szabikat+elmegyek a leendő bébivel táppénzre hogy némileg több pénzt kapjunk -ergo én nem,csak apuka igényelheti a gyest.

Nyilván én akkor már tp-en leszek,vagyis be kell írnom a III/19-es rovatba az adataimat,DE: a gyermek neve stb-hez értelemszerűen nemtok mit írni,hisz még pociban lesz,ilyenkor HOGY KELL ÉRTELMEZNI EZT A PONTOT????



2014. júl. 27. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem teljesen értem a dolgot. De attól, hogy kiveszed a szabikat attól még jár mellette a gyes nem kell apának menni gyes-re.

Másrészt olyan, hogy te gyed-en az apa meg gyes-en szerintem nincs, csak egyikőtök veheti igénybe nem megosztva. Bár egy kicsit jobban írd le még egyszer akkor a kérdést.

2014. júl. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szupermari válasza:
Ha jól értelmeztem apuka lesz gyesen,te meg mintha vissza mennél dolgozni, csak fizikailag nem mész vissza, csak kiveszed a szabit, meg a második terhesség miatt táppénzre mész szabi után. Ide nem kell gyereket beírni, mert nem a gyerek miatt mész táppénzre. Nem ő beteg, hanem a saját állapítod miatt vetetted fel magad. Egyébként amikor leadod a papirt, ha elakadsz segítenek kitölteni.
2014. júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell kitölteni, mivel saját jogodon leszel majd táppénzen.(nem a gyerek betegsége miatt)
2014. júl. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igy van ahogy az utolsó irja, nem kell kitölteni. De minek adod át a férjednek, te is kaphatod a szabi ill. utána a tp mellett, ráadásul a kisebb születésével nem kell visszavenned. Egy kis papírmunka kimélő.

Én is igy vagyok itthon.

2014. júl. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Bocs mkinek, ha zagyván írtam.

Igen, a gyed lejárta után a gyes-t apa igényli majd,nem én. Ha én kérném,akkor vagy gyes, vagy tp. Egyszerre nem járhat,ill csak akkor ha előbb igénylem a gyest (és bírálják el) mint a tp-be vétel (necces h mennyi az átfutása) ezt az OEP-ben mondták.Ezért javasolta az OEP-es nő h ilyen esetben ált.apa van papíron gyesen,én pedig ha van szabim vegyem ki, és a már úton(pociban) levő picivel menjek tp-re - ez ugye még mindig több mint a gyes :(

Értsd: huszon x ezer ft vs. hatvan x ezer...nem mindegy...bár mindegyik bazi kevés amúgy...

Csak a papíros részen nem értettem h saját jogon tp-en levésre mi a frászt írjak, s nem ott akarok szerencsétlenkedni...

Úh mkinek köszi m sokat segítettetek!!!!!!!!!!!!!!!!!

2014. júl. 27. 17:42
 6/8 A kérdező kommentje:

utolsónak:

OEPben mondták h szabi mellett/alatt persze jár a gyes (a gyed extra miatt) de utána már vagy tp. vagy gyes...Amúgy meg nem automatice jár, hanem igényelni kell (KIncstártól,formanyomtatványon)

Ha megszületik a 2.baba, akkor nála már én igénylem majd a tgyást, gyedet, gyest,csak az 1. esetében nem tudom egyszerre...

Legalábbis ezt mondták...

2014. júl. 27. 17:56
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Először is kérdésedre a válasz. NEM kell oda semmit beírni, hiszen a gyerkőc után nem kapsz te sem, párod/férjed sem semmilyen ellátást.

Másik a gyes MÁK hatáskör, tehát ne az Oepben érdeklődj, hogy jár-e vagy sem. Egyébként gyed/gyes jár együtt a tp-zel, ha a tp-t megelőzte a szabadság kivétele (még ha csak 1 nap is, mivel ekkortól már keresőtevékenységen vagy és ha abból mész tp-re akkor jár együtt a két ellátás). Amennyiben nem veszel ki 1 nap szabit sem csak ellátásból mész tp-re akkor valóban nem jár együtt a kettő. Ha most még gyeden vagy (és a gyerkőc elmúlt 1 éves) már most is kérhetnéd a fizu nélküli szabi megszakítását és szabi kivételét majd tp-t. De ha csak a gyes-sel egyidejűleg akarod az sem gond (én is megvártam, főleg a 12 hetes vizsgálat miatt, hogy minden rendben van-e, addig nem akartam kavarni). Vettem ki 10 nap szabit majd tp. És folyamatosan kapom a gyest+tp-t. Ráadásul mint írtam megkímélem magam a későbbi apa mondjon le gyesről, én igényeljem procedúráról, mivel a kicsi megszületésével muszáj visszavenned a gyest, mivel egy háztartásban csak egy személy kaphat ellátást (vagyis az nem működik, hogy te a kicsivel tgyáson/gyeden vagy, apa meg a nagyobbal gyesen). De ti tudjátok. Nagyon sok kismama (környezetemben is) ugyanígy van ahogy én és kapja együtt a két ellátást. És ezt nekem Tb szakértő és munkajogász is megerősített, hogy lehet (nekem azért volt rá szükség, a saját hr-es nem jó alappal számolt a tp-nél, a szabi miatt nekem így most jobb alapom lesz, mint az elsőnél és neki kellett hozzá az állásfoglalás).

A lényeg az igénylőlapom az adott ponthoz nem kell írnod semmit!

2014. júl. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom!!!
2014. júl. 28. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!