Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nekem most akkor mi jár így?

Nekem most akkor mi jár így?

Figyelt kérdés

4 órás folyamatos munkaviszonyom van, kb 3-4 éve. Most kb három hónapja találtam 8 órás munkát, de valószínű egyéb okok miatt, hogy ezt a munkát ott kell hagynom.. (betegség, távolság, egyéb okok).

így lehetséges, hogy munkanélkülire kell mennem.. viszont gyereket szeretnénk.. ha megszűnik a munkaviszonyom és tényleg munkanélküli leszek, akkor mi van? mert ha egy olyan helyen dolgoznék ahol 8 órában vagyok és kb egy évet várunk, akkor jóval többet kapnék havi szinten a gyerek után mint így? és a 4 órás meló után hogyan számolják?


2014. júl. 29. 05:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha munkanélküli alatt teszel terhes/szülsz akkor csak gyest fogsz kapni hiába volt a terhesség előtt 3-4 év munkaviszonyod.

A TGYÁS, GYED feltétle azon felül hogy a szülés előtti 2 évben meg kell, hogy legyen a 365 nap biztosított jogviszonyod, hogy a szülés időpontjában is munkaviszonyod legyen.

Az teljesen mindegy, hogy 4 ill. 8 órában dolgozol ugyanis ezeknek a számításánál nem óraszámot hanem bruttó bért vesznek alapul.

2014. júl. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja a legújabb jogszabály szerint ezeknek a számításánál az utolsó munkahelyen szerzett bért veszik csak figyelembe a korábbi helyeken keresettet nem.
2014. júl. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!