Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Január 7. -én szülök, lejár a...

Szandra841227 kérdése:

Január 7. -én szülök, lejár a munkaszerződésem novemberben, kaphatok e tgyást? Mennyi munkanélküli napot kaphatok? Részletek lennt!

Figyelt kérdés
2012.jún.-tól közfoglalkoztatott voltam 8 órában emelt bérezéssel,2013.márc.Azóta 2013.03.01. rendes munkaviszonyba dolgozom, 8 órában előre láthatólag 2014.11.30.-ig.Hány nap munkanélküli jár?Kaphatok gyedet vagy lecsúszok róla?
2014. aug. 1. 18:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Jár neked a 90 nap munkanélküli, de ezt nem is kell mind kihasználnod, mert a kiírt időpont előtt 28 nappal megkezdheted a Tgyást.

Tehát:

2014. 12. 01- től kell igényelni a munkanélkülit, és

1014. 12. 10-től meg igényelheted a Tgyást.


Nem tudod megbeszélni a munkáltatóval, hogy esetleg csak 1 hónapot hosszabbítson? Mert akkor nem kellene a munkanélkülivel szórakozni. Hanem munkából mennél Tgyás-ra.

2014. aug. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!