Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Fogalmam sincs, hogy milyen...

Fogalmam sincs, hogy milyen ellátásokat vehetek igénybe. Jár-e tgyás? Adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Októberre várom a babát, sajnos egyedül. Annyit kibogarásztam, hogy egyszeri anyasági támogatás és családi pótlék mindenképp jár majd. Ezen felül: mesterképzésemet megszakítva megyek szülni, szóval a garantált bérminimum 70%-át fogom még kapni (4 lezárt félévem van).

Ami nem tiszta: tgyás-ra jogosult vagyok-e?

Hiszen biztosított voltam egyetem alatt, vagy rosszul gondolom? Diákmunkát is végeztem, de az csak másfél hónap volt. Ezért vagyok bizonytalan, mert ha jár a tgyás, minek alapján számolják ki? Valamint érvényesíthetek majd adókedvezményt a gyedből/családiból/tgyás-ból, ha jár? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Ó, és ha esetleg tudtok még valami kedvezményt/ellátást mondani, amire esetleg jogosult lehetek a fentiek alapján, akkor örömmel venném, ha megosztanátok velem is!


2014. aug. 6. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel munkaviszonyod nem volt így tgyás nem jár.A "diplomás gyed"-re vagy jogosult ami rögtön gyed.

Ha ebből az ellátásból vonnak szja-t (gondolom igen) akkor igényheted belőle a családi adókedvezményt.

2014. aug. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Jól írja az első, a diplomás gyedet nem előzi meg tgyás, az csak gyed.

Az egyszeri anyasági és a csp jár, illetve igényelhetsz rendkívüli (egyszeri) szociális segélyt és rendszeres gyermekvédelmi támogatást is.

Bizonyos önkormányzatok adnak "gólyapénzt", ennek is érdemes utánajárni, illetve az önkormányzatnál kérj felvilágosítást, hogy milyen segélyekre lehetsz jogosult.

2014. aug. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen válaszaitokat! :)
2014. aug. 7. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!