Családi adókedvezmény?

Figyelt kérdés
jövőhónaptól szeretnénk igénybe venni,de albérletbe lakunk és nem vagyunk ide bejelentve de viszont csak élettársak vagyunk a párommal,hogy oldható ez meg mivel ő szeretné igénybe venni,mert neki magasabb a fizetése
2014. júl. 9. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
A munkáltatójától kell kérni papírt és azt kitölteni... nekünk így volt...mi is csak élettársak vagyunk és ő veszi igénybe.... de mondjuk nekünk a munkáltatója csak szülés után fogadta el!
2014. júl. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak szülés után veheti igénybe, ha élettársak vagytok. A magzatit csak az anya vagy a férj. De visszamenőleg is igényelhető az adóbevallásban.
2014. júl. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagyok házasok akkor a magzatra lévő kedvezményt csak te tudod igénybe venni... szülés után már az élettársad is kérheti.
2014. júl. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdekes amit írtok.Nekem az élettársam veszi igénybe a magzat után járó kedvezményt.Most vagyok 30hetes van már két gyerek és mindhármukra ő igényli,Sehol nem volt gond.
2014. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy olyan munkáltató, aki betart minden szabályt, az nem adja meg az apának a családi adókedvezményt, ha az apa nem férj, csak élettárs.

Tehát, törvény szerint (ezt a NAV oldalán meg is lehet találni), ha nem vagytok házasok, akkor az apa, csak a gyerek születése után veheti igénybe az adókedvezményt. De, a magzati időre járó pénz sem veszik el, mivel az apa, jövőre már az adóbevallásban visszaigényelheti a magzati időre járó pénzt is, mivel a baba addigra megszületik.

Ha az előttem válaszolónak, akinek az élettársa kapja a magzat után a kedvezményt, lenne egy rosszakarója és az fel is jelentené, munkáltatóval együtt olyan büntetést kapna, hogy nem is tudná, miből vegyen dolgokat a gyerekének. Gondolom a munkáltató nincs tisztában a kedvezmény helyes használatával, akkor szokott ez lenni.

Végül is, ki fog derülni, mivel az apának majd jövőre az adóbevallásban, mint magzat fel kell tüntetnie és ki fog derülni, hogy nem házasságban él, mivel a gyerek anyjának a nevét is fel kell tüntetni, tehát, ha megakad a rendszerben, simán kérnek egy ellenőrzést és simán megy majd a büntetés.

2014. júl. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2014. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. júl. 9. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!