Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nagycsaládos kedvezmények?

Nagycsaládos kedvezmények?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni tőletek,hogy milyen nagycsaládos kedvezmények vannak?Illetve ha már két gyermekre felvettük a szocpolt a harmadikra így utólag lehet-e?Első gyermekem 9 éves,utánna visszamentem dolgozni Ő ment bölcsibe,második 4,5 éves nála dettó így volt,két évesen ment bölcsikébe.Mostanában gondolkodunk harmadik gyerkőcön,de ebben a piaci helyzetben úgy gondolom jól át kell gondolni ezt.Megköszönném ha tudnátok segíteni.

2014. aug. 9. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Gyerekenként 16000 csp,iskolában tankönyvek ingyen,oviban/bölcsiben/suliban féláron (vagy ingyen?) az étkezés.Csalàdi adókedvezmény gyerekenként 33000 nettóban (ha ki tudjátok használni).Lehet pályázni nagycsaládos üdülésre.Szerintem nagyjából ennyi.


A szocpolt ki lehet egészíteni a 3. gyerekkel ha megszületett.

2014. aug. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
64%
Az előttem íro jokat írt.Személy szerint az a véleményem,hogy a három gyerek sokkal jobb,mint a kettő.Bár nálunk szerencse volt,hogy a második ill.harmadik gyerkőc fiú,így még ruhákra sem kell annyit koltenem.Persze veszek neki is újakat,de itthon jo a teso kinőtt ruhája.A lakástorlesztésunk pedig a felére csokkent.Szoval én csak ajánlani tudom.
2014. aug. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Amit az első írt. Kaja féláron van jelenleg nagycsaládosnak. MÁV-nál 90% utazási kedvezmény, de mind a 3 gyereket vinni kell.

Szocpolt fel lehet venni a 3. gyerekre, de ma már csak új ház, lakás vásárlása esetén vagy ha építkezel.

2015. febr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Horvát Éva válasza:
58%

A fürdők, vonatok, néha még a boltokban is jobban megéri, ha 3 gyerek van és 2 felnőtt!

[(:]

2015. febr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Amit a fentiek írnak. Ezen kívül lehet igényelni gázártámogatást. Ez távfűtéses lakásnál valamennyi pénzt jelent, egyedi fűtésesnél meg azt, hogy több gázt számolnak kedvezményes áron (I. árkategóriában), mint egyébként.
2015. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Annyi változás van, hogy oviban és bölcsiben ingyen van a kaja nagycsaládosoknak.

Illetve amit eddig nem írtak, az az adókedvezmény, havi 99 ezer forint. Ehhez bruttó 300 ezres bér kell, de megosztva is igénybe lehet venni.

2015. nov. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Az eltelt több mint egy év alatt még nem sikerült megérdeklődnöd,hogy kiemeltetted és még mindig itt érdeklődsz?
2015. nov. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!