Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szülési szabadság! 11 nap 2...

Szülési szabadság! 11 nap 2 év gyedre és táppénzre?

Figyelt kérdés
most járt le a gyedem, és 7 hónapig táppénzen voltam mert veszélyeztetett voltam. 11 nap jár majdnem 3 évre? hát évente jár 23 nap nekem.
2014. aug. 11. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

A szulesi szabadsag az a TGYAS, az 6 het. Te nyilván a gyesről valo visszatérés utani szabadságra gondolsz.

A jogszabályok változtak, csak az GYES elso évere jar szabadsag. Teljesen jol számoltak ki a szabadsagodat.

2014. aug. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem megyek gyesre gyeden vagyok, arra gondolok ami utána jár

köszi

2014. aug. 11. 10:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a szabadsag szempontjából. Csak az elso évre jar, az 11 nap.
2014. aug. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is nem mindegy, hogy mikor szültél, mikortól voltál tp-en és abban az évben mennyi szabit vettél ki.

Alapban a tgyás idejére (168 nap) és a gyed első fél évére jár szabadság, tehát, ez kb ugye egy évnyi szabi. Viszont, mivel 30 napnál többet voltál tp-n, így a 30 nap után már nem járt szabadság, és ha mondjuk időarányosan többet vettél ki abban az évben, mint amennyi addig járt volna, azt ilyenkor le kell vonni. Tehát igen elképzelhető, hogy csak ennyi szabid van.

2014. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen

ez nagyon kevés vagyis jóval többre számoltam. nem is értem.

2014. aug. 11. 10:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok, én most beszéltem a hr-esekkel, akik azt mondták, hogy mindenképp átszámolják, mert ha veszélyezett terhesként voltam betegállományban, akkor nem arányosítják a szabimat, tehát több jár, mint amennyit írtak nekem. Nálam mondjuk picit más a helyzet, de kérdezz utána! Szerintem is nagyon kevés.
2014. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!