Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi szabadság jár nekem?...

Mennyi szabadság jár nekem? 2012. juniusában szültem

Figyelt kérdés
2012.junius végén született meg a kisfiam! Március 12.-étől mentem táppénzre! 5 napot vettem mindösszesen ki 16nap bennt maradt! 26 éves voltam! januárban betöltöttem a 28. Évemet így 1nappal több jár a picikém után meg 2 nap! Szeretnék vissza menni dolgozni mert nagyon kevés sajnos a 25000ft! Így mennyi szabim van amit kikellene a munkáltatómnak adni? Illetve köteles lenne vissza venni engem h gyesen vagyok?
2014. aug. 12. 07:21
 1/6 anonim ***** válasza:
11 nap. GYES mellett nem koteles alkalmazni.
2014. aug. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

11 nap tuti nem.

2012-ből: 2012. január 1-szülésig járó szabadság - amit kivettél

tgyás és gyed első fél évére jár, ez összesen + még kb 1 évnyi (2012. június végétől kb 2013. június elejéig)

Munkaügyest kellene megkérned, hogy számolja ki minden infó ismeretében.

2014. aug. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Táppénzen volt márciustól, igy arra az időszakra nem jar szabadsag.
2014. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De nem azt kérdezte, hogy 2012-re mennyi szabija jár, hanem összesen. Vond le a táppénzes időszakot, akkor se jön ki a 11 nap mostanáig.
2014. aug. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Március 12-től juni 30ig voltam táppénzen!

Nem dolgozik jelenleg akit megkérdezhetnék! De ami bennt maradt éves szabim 2012ből az a16 nap az jár nem?

2014. aug. 12. 09:58
 6/6 anonim ***** válasza:

A 2012-es évre ha végig dolgoztál volna júniusig járt volna a szabi (vagyis nem egész évre). Viszont te márciustól tp-en voltál. Az "új" szabályozás miatt (tehát ami akkor már érvényben volt) a tp első 30 napjára jár csak szabi, a többi tp időszakra nem. Tehát 2012-ben neked a tp 30. napjának végéig 6 nap szabi járt, ebből ugye kivettél 5-öt, így 2012-ben bennmaradt 1 nap szabid.

Majd a tgyás időszakára (168 nap) kaptál még 10 nap szabit, illetve még a gyed első fél évére jár szintén 10 nap szabi. Tehát jelenleg 21 napnál járunk + ha visszamész a gyerkőc utáni pótszabi. Ezt kell kiadnia a munkáltatónak 60 napon belül, ha jelzed, hogy megszakítod a fizu nélküli szabidat és dolgozni szeretnél. Illetve még majd járni fog erre az évre szabi, de hogy mennyi ez nagyban függ attól mikortól mennél vissza dolgozni (de ezt te is egyszerűen kiszámíthatod, hiszen időarányosan jár). Azt köteles elfogadni, ha te beadod a fizu nélküli szabid megszűntetési kérelmét és hogy kivennéd a szabikat majd munkába szeretnél állni, viszont mivel nem vagy terhes a munkába állást követően bármikor kirúghat (nincs védettséged). Elvileg nehezebb, hiszen csak úgy nem mondhat fel, de persze indokot bármikor lehet találni, ha "kedves" munkáltatóról van szó.

2014. aug. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!