Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért nem a munkaviszonyom...

Miért nem a munkaviszonyom alatt kapott béremből állapították meg a Tgyást részemre?

Figyelt kérdés
Ez év április 29-én szültem. Előtte 178 nap összefüggő munkaviszonyom volt, az előző két évben összesen 371 nap biztosított időm, amiből 90 nap álláskeresési járadékon voltam. Úgy gondolom, hogy ezek alapján a Tgyást a 178 nap munkaviszonyomból kapott béremből állapítják meg.
2014. aug. 17. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Úgy tudom 180 bérezett nap kell hozzá hogy abból számolják tgyást és gyedet,ha nincs 180 nap akkor minimálbérből szàmolják.
2014. aug. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb tudomasom szerint osszevonjak es atlagoljak.
2014. aug. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

A terhességi‐gyermekágyi segély összegének megállapítása

Ha a kezdőnapot megelőző év január 1‐jétől a tgys kezdőnapjáig van 180 napi jövedelem

A terhességi‐gyermekágyi segély összegének alapjául szolgáló jövedelem napi átlagát a táppénzre vonatkozó szabályok szerint kell megállapítani, ha a biztosítottnak – az ellátásra jogosultsága első napját megelőző naptári év első napjától a terhességi gyermekágyi segélyre való jogosultságot megelőző napig – az ún. irányadó időszakban 180 naptári napi jövedelme van.

Ha a szülési szabadság kezdőnapját megelőző január 1‐jétől a szülési szabadság kezdetéig nincs 180 napi jövedelem

Ha az igénylő nem rendelkezik a terhességi‐gyermekágyi segélyre jogosultságot megelőző évben és a szülési szabadság kezdő napját közvetlenül megelőzően sem 180 naptári napi, figyelembe vehető jövedelemmel, akkor a terhességi‐gyermekágyi segély napi összegének alapja a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének (2013‐ban 196.000,‐ Ft) harmincad része.

Ha azonban az anya – egészségbiztosítási járulékalapot képező – tényleges jövedelme az irányadó időszakban nem éri el a minimálbér kétszeresét, akkor a terhességi‐gyermekágyi segélyt a tényleges, ennek hiányában pedig a szerződés szerinti jövedelem alapján kell megállapítani.

Az az anya, aki álláskeresési támogatás vagy vállalkozói járadék folyósításának szünetelése alatt vagy az ellátás megszűnését követő 42 napon belül szül és tényleges jövedelemmel nem rendelkezik, a terhességi‐gyermekágyi segélyét a jogosultsága kezdőnapján érvényes minimálbér kétszerese (2013‐ ban 196.000,‐ Ft), de legfeljebb az álláskeresési támogatás/vállalkozói járadék alapját képező átlagkereset harmincad részének alapulvételével kell kiszámítani (a tgys alapja nem haladhatja meg az álláskeresési támogatás/vállalkozói járadék alapját képező átlagkereset harmincad részét).

2014. aug. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Azta 3. milyen tájékozott vagy!!! :) :) Klassz lehet így tisztában lenni a dolgokkal!Én elveszek a rengetegben...
2014. aug. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

tájékozott?

Kimásolta, szerintem a felét nem érti :)

2014. aug. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
De jóindulatú vagy utolsó.
2014. aug. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

nem jóindulatú, hanem van szemem, és értek hozzá.

Szakember nem ilyen választ ad, mert ezt a kismama is el tudja olvasni bárhol, viszont nem érti, és magyarázatra van szüksége, ez pedig nem az. Ennyi.

2014. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%
Na akkor szerintem kérdező kíváncsi szakszerű válaszodra?
2014. aug. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

Miből számolták?

Kevés az infó amit megadtál. Igazából, csak az új munkahelyen elért jövedelmed vehették alapul. Mivel neked volt jövedelmed, de nem volt meg a 180 bérezett napod, így a tgyás alapja a szüléskor érvényben lévő tényleges béred vagy ennek hiányában a szerződés szerinti béred kellett volna legyen. Mit vettek alapul?

Tavaly mennyit dolgoztál? Igazából neked a régi és az új szabályok szerint is ki kellett számolni még és amelyik a kedvezőbb, azt kell folyósítaniuk.

2014. aug. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Valoban bemásoltam. En legalább segítettem. Nem ugy, mint te, aki közölte, hogy "csak bemásolta" , "értek hozza" , aztan baxott neki segiteni. Valoban, büszke lehetsz magadra. Veregesd meg a valladat.
2014. aug. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!