Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nincs másfél éves munkavisz...

Csoba ildiko kérdése:

Ha nincs másfél éves munkaviszonyom a szülésig csak 14hònap akkor meddig jár a gyed? .2012 szept.1-től 2012-dec.31-ig volt munkaviszonyom, de gondolom ezt nem számitják be, ha 2015 feb.15-én szülök?

Figyelt kérdés

#Niki25
2014. aug. 7. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Most sincs munkaviszonyod?Mert akkor nem kapsz gyedet.
2014. aug. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg 1 évig, plusz 2-3 hónap. Szülés pillanatában is kell hozzáélő munkaviszony.
2014. aug. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2013. febr.15-2015.febr.15. között kell meglennie legalább 365 biztosított napnak. Mivel szülést megelőző 2 évben kell meglennie. Ha esetleg febr. 10-én szülnél meg, akkor 2013.febr.10-2015.febr.10. között kell meglenni. Így kell értelmezni, tehát a 2012-es munkaviszonyod már nem számítódik bele, mindenképpen kiesik a 2 évből.

Ha 14 hónap munkaviszonyod lesz, akkor a tgyás lejárta után még 14 hónapig kapod a gyedet, vagyis kb. a gyerek 19 hónapos koráig kapsz ellátást. De, ezt napra pontosan kiszámolják. Akkor kapod a gyerek 2 éves koráig, ha legalább 565, vagy ha a tgyást 28 nappal korábban veszed igénybe, akkor 593 biztosított napod van.

Tgyás és gyed igénylésekor is munkahellyel kell rendelkezni vagy akkor éppen álláskeresési támogatáson kell lenni. Tgyást még a biztosítás megszűnése után 42 napon belül lehet még igényelni.

2014. aug. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A kérdezõ vagyok.Pontositani szeretnék. 2013 aug.27-töl jelenleg is dolgozom. Dec.31- ig van a szerzõdésem.Febr.15-szülök.Milyen lehetöségeim vannak hogy jogosult legyek tgyas,gyed? Mennyi ideig?Ha közben táppénzre kellene mennem,mit befolyásol?
2014. aug. 8. 05:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Jogosult leszel álláskeresési támogatásra elvileg. Nem tudom mennyi napot kapsz, de úgy kell kalkulálni, hogy mikor szülsz, vagy mikor a tgyást igényled, akkor még álláskeresési támogatáson legyél. A te esetedben célszerű a tgyást 28 nappal korábban igényelni. Mindenképp kell egy álláskeresési nap a gyed igényléséhez is. Ha majd a tgyás lejár, akkor vissza kell menni álláskeresési támogatásra (ezért kell legalább 1 nap), majd lemondod és megigényled a gyedet.

Táppénz biztosított napnak számít, de táppénzen addig lehetsz, ameddig van munkahelyed, amint megszűnik a szerződés és nem hosszabbítanak, akkor a táppénz is megszűnik.

2014. aug. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!