Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2 évvel ezelőtti 2 havi nyári...

2 évvel ezelőtti 2 havi nyári munkámat is beszámítják?

Figyelt kérdés

Február 7-re vagyok kiírva.

2012-ben volt 2 havi bejelentett munkaviszonyom.

A táppénzbe ezt is beszámítják vagy a szülést megelőző két évet?


Köszönöm a válaszokat!


2014. aug. 22. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen táppénzbe?
2014. aug. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg táppénzen vagyok, dokim kiírt.

Azt mondták bent a munkahelyemen, hogy egy hónap hiányzik ahhoz, hogy végig itthon maradhassak. Sajnos nagyon rosszul viselem a terhességet :(

El is felejtettem, hogy én 2012 nyarán dolgoztam 2 hónapot parton és nem tudom ez beleszámít esetleg és így nem kell aggódnom ez miatt

2014. aug. 22. 15:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem számít bele. Gondolom 2012 csak azt a 2 hónapot dolgoztad, aztán jó ideig semmi. Most van munkaviszonyod, ez alapján kapod a tp-edet is. És mivel megszakítás volt a munkaviszonyodban (gondolom nem pár nap) így csak az új munkahelyen eltöltött idő után jár tp is. Ha tényleg csak egy hónapról van szó, akkor én mindenképp kivenném az idei évre járó szabit, úgy mennék tp-re, majd ha még az mindig nem elég a szülésig hamarabb kérném a tgyást.
2014. aug. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2015. febr. 7-re vagy kiírva. A szülést megelőző 2 évben kell lenni 365 biztosított napnak legalább, a tgyáshoz és gyedhez. Vagyis 2013.febr.7-2015.febr.7. között nézik, vagyis a szülés napjától visszafele 2 éven belül.

A táppénzbe nem, nem számítják bele, ha most 1 hónap hiányzik, akkor 1 hónapot dolgoznod kell vagy menj 28 nappal korábban tgyásra, ha így megoldható. A táppénzen töltött idő beleszámít a 365 biztosított napba. Ha idén nincs 180 bérezett napod és a szülés napjától visszafele sem lesz 180 bérezett napod, akkor a szerződés szerinti béred lesz a tgyás alapja vagy max. a minimálbér kétszerese, ha több a bruttód, mint a minimálbér kétszerese.

A 2012-es jövedelmed és munkaviszonyod neked már semmit sem számít, hisz a 2 éven belül is kiesik.

2014. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, ha volt több mint 30 nap megszakítás a munkahelyek között, akkor az előző munkahelyeket nem veszik figyelembe, a tgyáshoz és gyedhez pedig mindenképp csak az új munkahelyen szerzett jövedelmet veszik figyelembe.
2014. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy ha ez a nyári munka diákmunka volt, diákként voltál bejelentve, akkor sajnos egyáltalán nem számít bele a biztosítási időbe, mert tanultál mellette gondolom és ilyenkor megint más szabályok voltak, de a táppénzeden nem segít, hogy azt az 1 hónapot pótold belőle.
2014. aug. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem diák munka volt mert 28 éves vagyok így nem lehetett :)

A jelenlegi és a mostani munkám között 4 nap volt az "átfutás" :)

Nem az én hibámból volt, nem azért mert nem dolgoztam hanem mert a volt főnököm napi bejelentésre rakott az első fél évben majd utána 3 hónap rendes bejelentés alapján dolgoztam.

Tavagy okt 8-tól idén jan 31-ig. A modtani munkahelyemre febr 4-én írtam alá a szerződést

2014. aug. 22. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!