Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi az a családi adóalap...

Mi az a családi adóalap kedvezmény?

Figyelt kérdés
31. hétben vagyok az első babámmal és olvastam erről kedvezményről, de nem tiszta hogy ki is veheti ezt igénybe. Olyat olvastam hogy a magzat a várandósság időszakában (a fogantatás 91. napjától világra jöttéig)kedvezményezett eltartottnak számít,így utána is jár,de én erről még nem hallottam.Mi ez?

2014. aug. 23. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Ha dolgozol, akkor a fizetésed adóalapját lehet csökkenteni, ezáltal te többet vihetsz haza.

Ha a párod a férjed, akkor ő is igénybe veheti, ha nem, akkor a magzatit csak te, vagy ő visszaigényelheti adóbevallásnál.

62500.- Ft-tal csökken az adóalapod (ha van ekkora fizetésed), és így 10.000 Ft-tal többet viszel haza.

2014. aug. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam ezt meg is lehet osztani, akkor 5-5 ezer forint plusz lenne az anyának és apának?
2014. aug. 24. 15:28
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
csak akkor tudod meg osztani ha férjné vagy.
2014. aug. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!