Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most 2 hete vagyok táppénzen...

Most 2 hete vagyok táppénzen nem tudom mit kell tenni ilyenkor hogy kapjak pénzt?

Figyelt kérdés
Most a hó végén elmenjek a háziorvoshoz kérjem ki a táppénzes papírt és azt vigyem be a főnökömnek és ő oda adja a pénzt?(Eddig ott helyben kézhez kaptam a pénzem órabér után) Kérlek segítsetek hogy szokták ezt intézni?

2014. aug. 25. 18:20
1 2
 1/17 holysmoke ***** válasza:
100%
Kikéred a dokitól a papírt beviszed a munkahelyre ők elküldik az oepnek ha mindent beküldtek nekik a beérkezéstől számítva 18 nap múlva utal ha nincs számlád postázza a címedre.
2014. aug. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És ezt minden hónapban meg kell tennem vagy 2 hetente?
2014. aug. 25. 18:47
 3/17 anonim válasza:
48%
Nálunk hó végéig mikor elszámolás van le kell adni a táppénzes papírt .Majd attól is függ a kifizetés hogy meddig maradsz táppénzen. Az első 15 nap beteg szabadság.azt a fizetéseddel kell kapni ha ennél tovább tart a betegség táppénzen akkor húzódig a további napok kifizetése mert azt már nem a munkáltatón keresztül kapod.
2014. aug. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

hű, ezt a helyben kézhez kaptam a pénzt dolgot furcsállom.

rendesen bejelentve dolgozol, csak hó végén kp-ban fizet, vagy naponta fizet, mint alkalmi munkavállalónak? MErt ha utóbbi, akkor tp nincs.


És a táppénzed az OEP fogja utalni vagy postázni (ha kp-ban van bér, kizárt, hogy tb-kifizetőhely legyen a céged)

2014. aug. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
ebben a kategóriában valószínűleg terhesség miatti táppénzről van szó, akkor nincs betszabi, azonnal táppénzzel indul.
2014. aug. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen terhesség miatt táppénz ilyen (nyitott) csak amíg rosszuléteim tartanak utána még visszamennék dolgozni!Ezt ugy kell elképzelni hogy minden hónap végén össze számoltuk hány napot és azon belül hány órát dolgoztam kiszámoltuk és kpban kézhez kapom hónap végén a pénzem!Be vagyok jelentve 8 órába 118000 már 2009 óta be vagyok jelentve!Azért nem értem nagyon ezt a táppénz dolgot sem mert sok minden elvolt dismásolva pl. nem jár fizetett szabi csak ha nem megyek be nem fizeti ki, vagy táppénz se járt csak a vége felé mondta h kérjek táppnzes papirt és a fizum 50 % fizette ki kézhez!Így most full törvényesen ilyen állás szerint nem tudom hogy kell cselekedni és hogy folyik ez az egész azért kérdeztem!
2014. aug. 25. 18:57
 7/17 anonim válasza:
Igen látom hogy terhesség miatti táppénz , csak most vettem figyelembe.
2014. aug. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Annyira bonyolult ez,akkor ha eddig ő kpban fizetett nekem akkor a munkahelyem nem tb kifizetőhely és így majd utalni vagy postázni fogják a pénzt?Nem kell ott állnom a főnököm előtt tartani a markom?
2014. aug. 25. 19:13
 9/17 anonim ***** válasza:

nem kell ott állnod, az OEP fizeti.


Viszont jótanács: amikor leadod a táppénzes papírt a munkahelyeden, akkor mindenképpen kérj egy dátummal, aláírással ellátott papírt arról, mikor vette át, ugyanis előszeretettel nem adják le az OEP-nek az ilyen mocsok munkáltatók, hogy ne legyen egy fillér kiadásuk se a beteg dolgozó kapcsán.

2014. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Most olvastam hogy a foglalkoztatottak számától függ hogy tb kifizetőhely e hát akkor biztos hogy nem az!
2014. aug. 25. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!