Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akik terhességi...

Kismamák, akik terhességi táppénzen vagytok, nektek hány hetente adja ki a háziorvos a táppénzes papírotokat és ilyenkor összesen hány napot igazol le?

Figyelt kérdés
Fontos lenne, ezért sem tettem a pénzügy rovatba.
2011. jan. 12. 19:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a munkahelyem 2 hetente kéri, szóval épp tegnap voltam, s 15.-ig adta ki a dokim ( elsejétől). Egyébként máshol havonta elég kikérni.

2011. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nálunk havonta elég. Január 03-án voltam kiíratni magam. Január végén kell mennem a táppénzes papírért, meg vinni az új papírt, hogy februárra is kiírjanak.
2011. jan. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nekem 2 hetente adja ki, ilyenkor 2 hetet igazol le + a 2.dekádban szintén 2 hetet, így lesz összesen 4 hét leigazolva.

A gondom ott van, hogy az utóbbi időkben így alakultak a hónapjaim:

November - 1.lap: 11.01 - 11.14.

- 2.lap: 11.15 - 11.28.


Itt volt 2 nap elcsúszás, mert ugyebár nem a hó végéig szólt a táppénzesem, mert nem adhatja ki a háziorvos, csak az összesen 4 hetes időtartamra szólót.

Ti voltatok már így?

Csakmert a decemberi hónapom már összesen 5 nappal van elcsúszva, mert a decemberi táppénzesem 23-ig van leigazolva, mert úgy jön ki az összesen 4 hetes állomány.

A tavalyi évből tehát összesen 7 napom van igazolatlan táppénz jogcímen, ami a doki szerint nem fog elveszni, hanem hónapról hónapra göngyölítem magam előtt, amíg csak tart az állomány.

Van valakinek vmi tapasztalata ezzel kapcsolatban, mert én jelenleg erős kételyek között vagyok.

Előre is köszi.

2011. jan. 12. 19:42
 4/14 A kérdező kommentje:
Kérdőjel lemaradt, bocsi.
2011. jan. 12. 19:44
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el nem Te vagy az első táppénzes kismama a dokid praxisában. Mindenki aki hosszú távon táppénzen van két hetente kap táppénzes papírt. A hónapból hiányzó napokra nem számfejtenek sehol előre táppénzt, azokat "betegség nem igazolt" címszóval tartják nyilván. Akkor válnak igazolt napokká amikor majd leadod a táppénzes papírt, nem fognak elveszni a tavalyról hiányzó napjaid. Nálunk a cégnél központi bérszámfejtés van. Minden hónapban van egy dátum (jóval hamarabbi mint a hónap vége) amikorra be kell küldeni a munkalapokat illetve leadni a táppénzes papírokat. Ha ez a dátum pl. 23-a volt és én csak 27-én kaptam meg a táppénzes papírt akkor ez az időszak kimaradt abból a hónapból. A fentiek miatt változó lehet, hogy egy-egy havi kifizetés milyen hosszú időszakra vonatkozó táppénzt tartalmaz.
2011. jan. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én nem benne kételkedem, hanem egyszerűen nem látom át az egészet.

A januári hónapban összesen 8, a februáriban pedig 11 nap eltérés lesz, ha összeszámolom, a tavalyival együtt ez 26 napot fog kitenni, ami már túlhalad egy teljes hónapot ( átlag 22 munkanapos hónapot ), február közepén pedig már ki vagyok írva a szülésre, amit majd a kórház fog leigazolni.Nem a dokim szavának nem hiszek, hanem attól tartok, hogy az OEP le fogja ereszteni a süllyesztőbe ezt a rengeteg nem igazolt napomat.

Bocs, ha értetlenkedek, de semmi tapasztalatom nincs etéren.

2011. jan. 12. 20:08
 7/14 anonim ***** válasza:

A munkahelyem azt mondta, hogy minden hónap 10-ig küldjem be (elég postai úton) a táppénzes papírt. Így 1-2 nappal előtte elmegyünk a háziorvoshoz a papírért. Mindig aznapig adja, amikor elhozzuk azt, így havonta igazolja le.

Elvileg a nőgyógyásztól minden hónapban javaslatot is kellene vinnem a háziorvoshoz, hogy még mindig indokolt a táppénz.

2011. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
És a november 28 utáni táppénzes papír meg december 1-15, december 16-28?
2011. jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
durván háromhetente megyek hozzá, egy papíron 2 hetet igazol, de volt hogy úgy jött ki, hogy 2 papírt adott, azaz 4 hetet igazolt. Én úgy tudom h egy papíron maximum 2 hetet lehet igazolni.
2011. jan. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A nov.28 utáni dátumok így alakultak:

1.lap: 11.29 - 12.05 és 12.06 - 12.12

2.lap: 12.13 - 12.19 és 12.20 - 12.26.

Itt már megint van kimaradás: 5 nap, mert a december 31-es volt.


A dolgot azért se értem, mert a novemberi és a decemberi fizetésem ugyanannyi lett, holott a novemberi hónapban 2 nap difi volt, a decemberiben meg 5 nap.

:S

2011. jan. 12. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!