Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen ellátásban részesülhetek?

Milyen ellátásban részesülhetek?

Figyelt kérdés

Jelenleg itthon vagyok kislányommal.Júliusba lesz 2 éves és ugye addig kapom a GYED-et,de viszont úgy néz ki,hogy jön a kis tesó.Aki május körül jönne.Milyen ellátást kaphatok utána?Igénybe vehetem a táppénzt?Akkor is jár a GYED?Vagy csak GYED-en lehetek!

3. baba lenne mert már van egy 5 éves kis csajom is!


2014. aug. 26. 10:30
 1/8 A kérdező kommentje:

Na ide figyelj kedves válaszoló.Szerintem a fajtánk egy mert magyar vagyok.Nem a pénz miatt vállaltam a gyerekeket és ha tudni szeretnéd gyógyszer mellett lettem terhes.Nem lenne szívem elvetetni.Ezeket egyátalán nem a pénz végett kérdeztem csak érdeklődtem,hogy milyen ellátásokba részesülhetek.

De amúgy Te vagy az undorító böszme,hogy így válaszolsz

2014. aug. 26. 10:38
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha lejár a gyeded vedd ki a szabijaidat aztán menj táppénzre a szülésig így ugyanazt a tgyást és gyedet fogod kapni, mint a középső gyereknél.
2014. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
GYED-em júliusba jár le és elvileg májusba szülnék!
2014. aug. 26. 11:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor 2 hónapig gyed extra, utána tgyás (ugyanannyi, mint az előzővel), utána pedig szimpla gyed (szintén mint az előzővel).
2014. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
1 éves volt a fiam mikor kiderült jön a kistesó. a 12. hétig vártam míg szóltam volna a főnöknek, hogy kivenném a felgyűlt szabimat ha lejár onnantól táppénz mert ismét veszélyeztetett terhes lettem. Így most kapom a nagyra a gyedet, plusz mellette szülésig a táppénzt is.
2014. aug. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van ahogy az utolsó írja. Tehát ha már tényleg biztos (én is vártam a 12. heti vizsgálatig), bejelented, hogy terhes vagy és megszakítanád a fizu nélküli szabidat. Kiveszel pár napot majd eljössz tp-re (persze az orvossal egyeztess, hogy tényleg kiír-e 9-es kóddal). Így kapod a tp-t + a gyedet is. Majd tgyás és gyed, végül gyed a kicsire és gyes a nagyra.
2014. aug. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!


Látod kedves első válaszoló,ezt akartam csak megtudni

2014. aug. 26. 14:19
 8/8 A kérdező kommentje:
Körbe kérdezősködtem és azt mondták,hogy ilyen nincs hogy GYED és táppénz is vagy ez vagy az.Most akkor mit csináljak,hol kérdezzem ahol biztosra mondanak?
2014. szept. 5. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!