Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed alatt is írhatok alá új...

Gyed alatt is írhatok alá új munkaszerződést, új szerződéses bérrel?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyeden vagyok, amikor első gyermekem 22 hónapos lesz, akkor születik a második. Nem mentem vissza dolgozni a kettő között, így a második gyermekemnél a szerződés szerinti béremből számolják majd a tgyást, gyedet. A munkahelyemen közben bérrendezés volt, amiből én természetesen kimaradtam. A kérdése a következő lenne: van e arra lehetőség, hogy megkérve a munkáltatómat, szülés előtt írjunk alá új munkaszerződést az emelt bérrel, hogy az után kapjam majd a juttatásokat? Munkajogi, számviteli szempontból ez lehetséges e?

Azért érdekelne, mert eddig nem voltak valami korrektek bér ügyben, és mikor a könyvelőt megkérdeztem, elég elutasító volt.

Ezen kívül a munkáltatómnak jelen pillanatban fog e ez bármiféle plusz terhet jelenteni, azaz fizet e bármiféle járulékot, adót a munkabérem után?



2014. aug. 29. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam nem volt. Amikor GYED-en voltam az első lányommal, akkor nem módosítottak szerződést a 2. lányom miatt.

Ugyanis ilyenkor állományban vagyok, de mégsem.. Mint te is, úgy mindenki más is fizetés nélküli szabadságon vagy. Erről alá is kellett elvileg írnod egy papírt, amikor a GYED elkezdődött.

A két lányom között én dolgoztam, így amikor visszamentem az első lányom után terhesen, akkor volt egy szerződés módosítás, majd mielőtt szülni mentem volt egy béremelésem.

2014. aug. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálam ez úgy alakult, hogy visszamentem kivettem a felgyűlt szabikat mikor lejárt elmentem táppénzre (indokoltan) veszélyeztetett terhesség miatt, így már most több mint 2x annyit kapok mint eddig (gyed+tp), ha megszületik a kicsi gyed+tgyás. 20 hónapos lesz a fiam mikor születik a kicsi.
2014. aug. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mivel én már erről lekéstem, mert későn tudtam meg, hogy a munkáltatóm végre mindenkit rendesen bejelentett, nem csak minimálbérre, igazából arra lettem volna kíváncsi, az enyémet miért nem emelte meg, van e arra valami jogszabály, hogy GYED alatt nem lehet szerződést módosítani. Élő példát tudok arra, akinek a munkahelye bért emelt, automatikusan az azonos munkakörben dolgozókét egyöntetűen emelte, attól függetlenül, hogy gyeden/gyesen voltak e vagy sem, így a második gyermeknél már az új szerződéses bér után kapta a juttatásokat.

Ha elméletileg lehetséges, akkor noszogatnám a munkáltatómat, legyen velem is korrekt. Ha valamiféle jogszabály miatt nem lehetséges, akkor ennyi, hagyom az egészet.

2014. aug. 31. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!