Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » TGYÁS lejárta után mi a teendő?

TGYÁS lejárta után mi a teendő?

Figyelt kérdés

Május 16-tól igényeltem a TGYÁS-t. A munkahelyem kifizetőhely is egyben.

Mikor jár le a TYÁS és mi a teendőm akkor/előtte?


2014. szept. 9. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A GyED-et kell igényelni egy kicsivel a lejárat előtt.
2014. szept. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kb. október végén jár le, 5 és fél hónapig adják. Első voltam.
2014. szept. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az adminisztrációs résszel akadtam el.

Egy nagy cégnél (10.000-nél több alkalmazott) dolgozom, valamit hallottam, hogy a munkáltatói jogokat gyakorló főnököm felé kellene írásban jelezni a tGYÁS lejártát. De fogalmam sincs, hogy ennek mi a formátuma, illetve a GYED-et kinél, milyen űrlapon kell igényelni.

2014. szept. 9. 09:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem jeleztem írásban a lejáratot, a munkaügyis kolléganőmmel kiszámoltuk hogy mikor jár le, adott egy formanyomtatványt a GYED-hez. Kitöltöttem, ő elintézte. Ebben a hónapban már GYED-et kaptam, megjött a határozat is. Nagy cégeknél is így van szerintem. Ha nem, akkor nem tudom.
2014. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én cégem is TB kifizetőhely, nekem a tgyás lejárta előtt pár héttel postázták a gyed igénylőt, azt kellett bevinnem kitöltve a személyzeti osztályra, ezt ők postázták a központba, a bérosztályra, mi is elég nagy létszámmal dolgozunk.

Gondolom a te munkahelyed is TB kifizető, ha ilyen sok alkalmazott van, így lényegében elég a gyed igénylőt nekik kitölteni és leadni, de érdemes már a tgyás lejárta előtt 1 hónappal az ügyintézés miatt.

2014. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!