Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyes lejárta után mi a teendő,...

Gyes lejárta után mi a teendő, hogy érvényes maradjon a TAJ kártyám?

Figyelt kérdés
egyelőre nem lesz munka, és nem tudom, hová forduljak, valamit fizetni kell azt tudom, de hol kell jelezni? vagy ilyenkor jár munkanélküli egy darabig? kezelés alatt állok, fontos a taj kártya. előre is köszönöm.
2013. máj. 20. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Ahogy lejár a gyesed, egyből jelentkezz be a munkanélkülihez, regisztráltasd magad. Pénzt még nem fogsz kapni, majd csak 3 hónap után esetleg segélyt.

Ha a párodnak sincs vagy csak kevés jövedelme és jogosult vagy rá, akkor az önkormányzatnál kérheted, hogy szociálisan rászorult legyél a TB-t illetően és akkor az önkormányzat fogja utánad fizetni, de ahhoz kell, hogy reg. munkanélk. legyél.

Ha nem vagy rá jogosult, akkor pedig szerintem itt is van gyes után egy türelmi idő, ami 45 nap szokott lenni, addig még rendezve van és utána be kell menni a NAV-hoz és ott kérni, hogy magad után fizethesd.

2013. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm. még egy kérdés: az állandó lakhely szerintibe kell menni? mert én albérletben lakom,és nem vagyok kicsit sem bejelentkezve
2013. máj. 20. 13:22
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

A lakóhely szerint kell kérni. Ha csak állandód van, akkor ott. Ha tartózkodási helyed lenne, akkor kéne onnan.

Bár ha messze van a kettő egymástól, akkor lehet jobb lenne tartózkodási helyet létesíteni, ugyanis ha kapnál segélyt és mondjuk behívnának közmunkára, akkor oda kéne járnod dolgozni, ahol az állandó lakhelyed van.

2013. máj. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
upsz, köszönöm szépen.
2013. máj. 20. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!