Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Igényelhetem a családi adókedv...

Igényelhetem a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyed-en vagyok, ami kb. Bruttó 66.0000 Ft. Én veszem igénybe a családi adókedvezményt is. Jelenleg terhes vagyok és betöltöttem a 91. napot. Ha megint én igényelném a második gyerek után is az adókedvezményt jogosult lennék rá?
2014. szept. 11. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Igen, járulékkedvezményként igénybe veheted.
2014. szept. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bruttó 66000-ből nem tudod kihasználni.
2014. szept. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Két gyermeknél bruttó 125.000 Ft-os bér (vagy GYED, stb. bármi amiből szja-t vonnak) kell, különben nem tudod maximálisan kihasználni. Apa is igénybe veheti, nálunk is a férjem vette igénybe, de magzatnál azt hiszem csak akkor kérheti ha házasok vagytok, de ebben nem vagyok biztos.
2014. szept. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. 10560 forintot igénybe vehetsz adókedvezményként, a maradék 9440 forintot igaz, hogy az adódból már nem tudod visszaigényelni, de idén már van járulékkedvezmény is, pont erre az esetre, így ennyivel több lesz a nettó fizetésed, ha Te igényled mindkét gyerek után.
2014. szept. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!