Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Januártól visszamegyek dolgozn...

Januártól visszamegyek dolgozni az első gyerkőc után. Mikor járok a legjobban pénzben, ha mikor születik a kistesó?

Figyelt kérdés
Havi nettó 160.000 Ft lesz a fizetésem januártól, jelenleg a gyes-t kapom.

2014. szept. 21. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Amikor már dolgozol.
2014. szept. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Imádom az ilyen kérdéseket!

Ez nagyon sok minden függvénye: mikor jön a tesó, vannak-e pótlékok a béren felül, előzőleg milyen ellátási alapod volt. Legáltalánosabb, hogy a szerződés szerinti bér az alap, DE nagyon sok egyéb tényező is van. Pl nekem úgy volt a legjobb, hogy csak a felgyűlt szabikból vettem ki pár napot, majd tp+gyes szülésig (a nagy 2 és a kicsi születése között több mint 80 nap gyes lett volna), és így most magasabb ellátási alapom van, mint az elsővel, mint az új szabályos miatt, pedig nem volt fizuemelés, nincsenek pótlékok. (Bár ez nem volt teljesen tudatos, mármint, hogy mikor jön a kistesó, de mikor megtudtuk akkor tudtuk megnézni mi a legjobb megoldás, mert kaphattam volna kevesebbet is pl ha kiveszem az összes felgyűlt szabimat :) )

Szóval minden helyzet egyedi és ha konkrétumok vannak csak akkor lehet a legjobb megoldást hozni. Mivel ez akár havi 15 ezer ft eltérést is jelenthet nettóban.

2014. szept. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!