Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Meddig lehetek betegállományba...

Izabe1 kérdése:

Meddig lehetek betegállományba terhesen ha 6 hónapot dolgoztam a cégnél?

Figyelt kérdés
6 hónapot dolgoztam egy kereskedelmi hálózatnál idegileg kikészítettek és júniusban eljöttem táppénzre majd azóta is betegállományban vagyok. A betegállomány alatt teherbe estem örülünk a picinek tervben volt de előbb jött a nőgyógyász írt vélemény az orvosnak szóval az fog tovább tartani jelenleg idegorvos tart. Ha jól tudom addig lehetek betegállományba amennyit dolgoztam ha tényleg így van akkor decembertől nem kapok semmilyen juttatást és tgyást és gyedet sem fogok kapni .. mit tehetnék ? köszönöm a válaszokat

2014. szept. 30. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ előtte volt-e munkahelyed. Ha igen mehet tovább a táppénz, ha nem akkor igen decemberben lejár a táppénz és akkor kérdés mit tesz a munkáltatód. Elvileg ugye kirúgni nem tud, mert a terhesség miatt védett leszel/vagy. Tehát elvileg lesz élő munkaviszonyod a tgyás gyedhez, viszont a köztes időre valóban nem fogsz kapni semmilyen juttatást.
2014. szept. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a választ
2014. szept. 30. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Elso!

Kirughatja, ha nem tud dolgozni. Tappenz nem jar neki, milyen alapon tartana meg a munkaltato?

Kerdezo, ezt ugy tudod kivédeni, ha visszamesz dolgozni, máshogy nem. A felmondasi vedelem akkor el, ha annak van jogosultsága. Ha te munkaképtelen vagy, de tappenzre mar nincs jogod, a munkaltato siman megszünteti a munkaviszonyodat.

2014. szept. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Visszamész dolgozni, terhesség nem betegség. Semmi baja nem lesz a babának ha dolgozol.
2014. szept. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A világért se akarnalak megbántani, de biztos most kell gyereket vállalni? Ha 6 hónapja vagy táppénzen "idegi alapon" mert kikészítettek a munkahelyen, akkor nem vagy valami hm, hogy fogalmazzak, hogy ne legyen sértő - nem vagy valami stabil mentálisan. Nyilvan gyogyszert is szedtel, az se használ a terhessegnek..... Egy kisgyerekkel pedig rengeteg gond van. Ráadásul csupan gyest fogsz kapni, az pont az éhenhaláshoz eleg.

Megegyszer bocsi, tényleg nem bántanak szántam....

2014. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mentálisan természetesen stabil vagyok gyógyszert nem kellett szednem! Az pedig hogy a gyermekem jókor érkezik e had döntsem el én meg az édesapja már ne is haragudj!!
2014. okt. 2. 06:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyilvan te döntőd el, mellesleg elore elnézést kertem.

Hogy lehetsz mentálisan stabil, ha egyszer idegi alapon nem dolgozol?

2014. okt. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!