Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha alkalmi munkavállalóként...

Ha alkalmi munkavállalóként vagyok bejelentve 2hónapja de közbe terhes leszek akkor jár táppénz tgyás ill. gyed?

Figyelt kérdés
Előtte 3évig volt bejelentett munkaviszonyom.Munkanélkülit még nem igényeltem.Megtehetem úgy hogy a szülés idejére os kapjam?kaphatok akkor még?
2014. okt. 2. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
GYED akkor jár ha a törvényben meghatározott bedolgozott napjaid megvannak, ill. ha a szülés időpontjában rendelkezel munkaviszonnyal. Ha terhes leszel a munkaadód fog tovább alkalmazni?
2014. okt. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alkalmi munkavállaló nem biztosított, szóval nem, nem jár.
2014. okt. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem hinném és nem is olyan munka amit sokàig bírnék csinàlni sajnos... munkanélküli is munkaviszonynak szàmít?két hónapja vagyok itt de előtte 3évig be voltam jelentve.Mi lenne a legjobb megoldàs?
2014. okt. 2. 20:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Szülést megelőző 2 éven belül kell 365 biztosított nap. Ha ez megvan, akkor jár tgyás és gyed, ha a szüléskor vagy a tgyás igénylésekor is biztosított vagy. Munkanélküli akkor számít biztosított napnak, ha álláskeresési segélyt is kapsz mellé. Ha kapsz segélyt is, akkor munkanélküliről is el tudsz menni tgyásra és gyedre, ha szüléskor vagy tgyás igénylésekor is jár még az álláskeresési segély és megvan a 365 biztosított nap.

Alkalmi munkavállalóként szerintem nem vagy jogosult tgyásra és gyedre, OEP-nél tudsz infót kérni.

2014. okt. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!