Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár a gyed megbízásos munka után?

Jár a gyed megbízásos munka után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy jár-e nekem a gyed ha a munkámat 1 évig megbízásos szerződéssel láttam el (munkabért ugye nem kaptam) ezalatt viszont egyetemre jártam nappali képzésre, majd átmentem levelező képzésre és még 3 hónapig bejelentett minimálbérrel végeztem a fent említett munkát(ez már megszűnt júniusban). Szeptembertől okj- s képzésen is részt veszek ami januárig tart (nem munkaügyis)

Tehát a tanulmányok, illetve a megbizásos alapú munka beleszámítanak a gyedbe?



2014. okt. 6. 07:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Mikor fogsz szülni?
2014. okt. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még csak tervezzük, jövőre szeretnénk babát.
2014. okt. 6. 11:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Az attól függ, mennyi volt a megbízási díj.

És az egyetemen van 2 befejezett féléved nappalin?


De ha csak tervezitek, akkor lehet, nem is fog beleszámítani, mert lehet, hogy csak 2 év múlva szülsz...

2014. okt. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megbízási díj nem volt! Van 3 befejezett félévem nappalin, de csak az elöző két év számít ugye? Reméljük azért elöbb is összejön a dolog :) Csak érdekelt hogy beleszámít-e, mert akkor már most jöhetne a baba, ha viszont nem számít bele, akkor kibírunk még 1 évet amit le kell dolgoznom... Nem túl sok a gyed de azért sokat tud segíteni, nem szeretnék minden anyagi terhet az apára rakni...
2014. okt. 10. 06:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Tehát a megbízásos szerződésre te semmi pénzt nem kaptál? Ingyen dolgoztál? Akkor az nem számít bele a gyedbe.


Ha a szülést megelőző 2 évben van 2 befejezett féléved az egyetemen (nappalin), akkor jogosult vagy diplomás gyedre. Ezt minimálbérből számolják, és a gyerek 1 éves koráig jár.

2014. okt. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen hivatalosan ingyen dolgoztam. Köszi a hasznos választ!
2014. okt. 11. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!