Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes után szabadság és munka,...

Gyes után szabadság és munka, de mi van akkor ha megszünik a munkahely?

Figyelt kérdés
2015 márciustól mennék vissza dolgozni, 3gyerek és 8év után. Várnak vissza, márciustól kb fél év szabit szeretnék kivenni, mert annyi gyülemlett fel. Hallottam, hogy tavasz vége fele, nyár elején átszervezés lesz a munkahelyemen, lehet, hogy megszűnik az állásom, vagy áthelyeznek, vagy átszerveződés lesz. Ilyenkor velem mi lesz? JÁr nekem a szabadság, azt kifiezetik, vagy bebukom az egészet, mert szabi alatt már ki lehet rugni bárkit?
2014. szept. 17. 20:07
 1/3 nittababy ***** válasza:
Szia nekem is megszűnt a munka helyem és még is kifízeték ezt kötelező nekik!!
2014. szept. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a szabadságot ki kell fizetniük, mindenképp


"A munkáltató ugyancsak nem szüntetheti meg a munkaviszonyt a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság alatt..."

a gyermek 3 éves koráig nem mondhatnak fel (várandósság alatt sajnos igen, de ha megszületett a baba, akkor ez az érvényes, szerencsére)

nem biztos, hogy téged átszerveznek... egy ismerősöm gyeden volt,mikor az OTP átszerveződött, őt meg értesítették, mikor szűnik majd meg a munkája. de mindent kifizettek neki, a végkielégítést,szabit,mindent. jól járt, mert nem is akart visszamenni, már volt új munkahely lehetősége :)


szóval anyagilag nem fog veszteség érni, szabiügyileg se. én nem sok esélyt látok arra, hogy átszervezésnél egy 8 éve kiesett kismamát visszavárnának...


de aztán ha jók a kapcsolataid, még akár az is lehet, hogy nem így lesz :)

2014. szept. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az információkat, nagyon hasznos volt.

Igazából a jelenlegi felállásban a munkahelyemen mind az osztályvezetők, mind a csoportvezetők visszavárnak. Már minden meg van beszélve mikor kezdek stb. De mivel az egész osztályt fogja érinteni az átszerveződés (amit még csak hallomásból tudunk- de semmi konkrét infó nincs sajnos)- így nem tudni még mi lesz a főnökökkel és a beosztottakkal sem. Remélem a legjobbakat.

MÉgegyszer köszönöm az információkat.

2014. szept. 18. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!