Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha GYES mellett dolgozok 8...

Ha GYES mellett dolgozok 8 órában, akkor is megillet a felmondási védelem?

Figyelt kérdés

2014. okt. 6. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Csak terhesseg alatt vagy védve. Illetve az eredeti munkáltatód nem szüntetheti meg az eredeti munkaviszonyt, amig gyesen vagy. tehat tételezzük fel, hogy eredetileg dolgoztál Kovacspista egyéni vállalkozónál, mint pénztáros. Onnan elmentek GYEDre,most gyesen vagy az eredeti munkaviszonyod él, te most fizetes nelkuli szabadságon vagy. Kitalálod, hogy mégiscsak akarsz dolgozni az gyes mellett, Kovacspista pedig alkalmaz. Aztan Kovacspista meggondolja magat, mégse kellesz neki. Siman felbonthatja ezt a munkaviszonyodat, miközben az eredeti el, továbbra is fizetes nelkuli szabadságon vagy.
2014. okt. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor is ha megszüntetem a fizetés nélküli szabadságomat, kiveszem a gyed mellett felgyülemlett szabadság napokat és az eredeti munkakörömbe megyek vissza?
2014. okt. 6. 10:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Amint vissza mész dolgozni megszűnik a védettséged 30 nap után.
2014. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Találtam egy cikket:


[link]


Akkor most hogy van??

2014. okt. 6. 14:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne zavarjon, hogy 2011 a dátuma, most meg 2014 van.....
2014. okt. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Képzeld, nem zavarna, ha 2011 óta nem változott volna az erre vonatkozó jogszabály .... de ezek szerint változott.
2014. okt. 6. 14:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyilvan valtozott, azert írtuk.....
2014. okt. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ.
2014. okt. 6. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!