Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Megszűnt a Windows XP támogatá...

Megszűnt a Windows XP támogatása- instant cseréljem le az oprendszert egy újabbra (7-esre, vagy pl. Linuxra), vagy a megfelelő vírus védelem mellett még használható egy darabig?

Figyelt kérdés
Az XP (Sp 2) egy kb. 10 éves számítógépen fut, ami valószínűleg az újabb oprendszereket már nem bírná el. Új gépet pedig egyenlőre még nem tudok venni. Mennyire biztonságos, ha egy darabig még a régi rendszert használom, a legújabb vírusvédelem és tűzfal mellett?

2014. ápr. 9. 22:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Pont most kérdeztem rá egy informatikai fórumon. Ott azt mondták, hogy egyelőre biztonságos, majd az év vége felé érdemes lesz már lecserélni, mert addigra sok lehet már benne a biztonsági rés.
2014. ápr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha körültekintően netezel, a böngésző és a vírusirtó legfrisebb verzióját használod, akkor még pár évig el lehet lenni xp-vel is. De ha tényleg sp2 van a gépeden, akkor sürgősen tedd fel az sp3-mat: [link]
2014. ápr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Meg jo par evig hasznalhato lesz az XP,vedelmi programok is tamogatni fogjak (1-4 evig,virusirtotol fugg).

Sokan ki hasznaljak ezt az idot,de lesznek meg akik ez utan is fogjak hasznalni,mert sokan most se rendelkeznek virusvedelemel,bar ez nem csak XP-nel mondhato el...

2014. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

SP2-es XP-t használsz? Akkor te idáig sem raktad fel a frissítéseket. Ez azt jelenti, hogy a rendszered olyan állapotban van, mintha az XP támogatása az SP2 megjelenése után szűnt volna meg, mintha egy 8éve nem támogatott rendszert használnál. Akkor meg már mit számít?...

SP3, tűzfal, aktív vírusvédelem szerintem legyen. Emellett ne feledd: a legnagyobb biztonsági kockázat a hülye felhasználó. Ha nem nyomkodod össze-vissza a gombokat, nem telepítesz gyanús programokat, illetve amikor olyan helyen jársz kikapcsolod a böngésződben a beépülőket (Flash, Java, stb.) illetve letiltod a JavaScript kódok futtatását... Akkor viszonylag biztonságban vagy.

2014. ápr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ebben a kérdésben vita lesz az biztos. most jött az utolsó frissítés XP-re én felfrissíteném erre. Plusz mindig friss böngésző és programok. szerintem még egy darabig eltudsz vele lavírozni.


A kínaiaknak meg a Microsoft úgy is tovább frissíti az XP-jüket. Szerintem rövid időn belül itt is letudja tölteni aki akarja :) Max bemész egy kínai büfébe és nem szecsuáni csirkét kérsz hanem, frissítéseket. A Kaszperszki ha minden igaz 2018-ig támogatja az XP rendszert. Ha meg minden kötél szakad akkor tedd rá a Windows Thin PC-t ez a win 7 kis tesója gyenge gépekre, ha meg nagyon minden szakad Linux Mint.

2014. ápr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az SP2-t nem figyeltem a kérdésben, nekem XP van SP3-al. Tegnap este érkezett rá az utolsó frissítés.
2014. ápr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ki hogy van vele. Mivel nekem a vírusirtó csak belassítaná a gépem (olyan szar gépem van), ezért ha bekapok egy vírust, akkor Kaspersky Removal Tool vagy ESET Online Scanner. Ha ezek nem segítenek, akkor mehet az xp reinstall.
2014. ápr. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tengor ***** válasza:
#5, a rések foltozásának (egyik) lényege, hogy illetéktelen ne tudjon behatolni a gépre (NSA-tól tekintsünk el), majd pont Kína fogja foltozni az ilyen réseket, amikor náluk ilyen szintű az emberek megfigyelése...
2014. ápr. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tengor te kb ezt annyira vágod mint én, kb sehogy :) Bármi megtörténhet. A réseket pedig nem Kína fogja foltozni, ha erre sor kerül, hanem a Microsoft. Egyébként meg a kérdésre válaszoljál légyszíves, ne engem kóstolgassál. 20 éve van gépem, pontosan tudom mit jelent a foltozás. Itt csak vélemények vannak ami vagy igaz vagy nem.
2014. ápr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Tengor ***** válasza:
55%

#9, nincs ebben semmi kóstolgatás, csak ez a kínai + frissítés kicsit erősnek érzem.

Hogy ki mennyit ért és mihez, szerintem ne mérjük össze, nem a kérdéshez tartozik.

"20 éve van gépem" -> Agyad mióta van? Tudod, hogy hogy működik? Vállalkoznál egy agyműtétre? Szóval az érvelésed itt megbukott.

2014. ápr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!