Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kismama vagyok, állományba...

Kismama vagyok, állományba vagyok a munkahelyemen és nem fizetnek utánam TB-t. Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
Egy hónapot dolgoztam (pennynél), terhes lettem próbaidő alatt, elküldeni nem fognak, mert a törvény véd! Táppénzem lejárt, most fogom megigényelni a méltányossági tp-t. A melohelyem munkaügyi osztályán azt mondták, hogy maradok állományba, de a TB-met nem fizetik utánam. Ezt nem értem, ha állományba vagyok, akkor hogy-hogy nem fizetik a TB-t? Ez, hogy lehet?

2014. okt. 6. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon tévedsz. Próbaidő alatt nem vagy védett. El lehet küldeni terhesen próbaidő alatt. Valószínűleg nem alkalmaznak tovább
2014. okt. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy igazolt nem fizetett távolléten vagy. Keresőképtelen vagy ugyan, de táppénzre már nem vagy jogosult. mivel járulékalapot képező jövedelmed nincs, mert nem kapsz munkabért, így járulékot sem fizetnek utánad. Magyarul, szünetel a biztosításod.
2014. okt. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Nem küldhet el,mert irásba küldem igazolást,h veszélyeztetett terhes vagyok! Ezt egy munkaügyi jogász ismerősünk mondta! Talán Ő mégis jobban tudja...

2014. okt. 10. 18:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig próbaidő felmondhatnak, akkor is ha terhes vagy.
2014. okt. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2014. május 1-e után védettek a kismamák,még probaidő alatt is!!! Ez az egy jó húzása volt Orbán papának!
2014. okt. 10. 19:24
 6/8 anonim ***** válasza:
2014. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És ezzel mit érsz el? Nem küldenek el, de akkor is csak gyest fogsz kapni?
2014. okt. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nos időközbe minden megoldódott,igaz 3 hónap után! Fizetniük kell a TB-t KÖTELESSÉGÜK,mégha méltányossági táppénzen is vagyok! Csak próbáltak hülyének nézni....,de ez nem jött össze nekik a TB ügyintézőim kedvességének köszönhetően,akik mindent megtettek annak érdekében,hogy megoldjuk a problémámat!

Ez a penny!!! :(

2014. dec. 17. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!