Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha csak 2 órára vagyok bejelen...

Ha csak 2 órára vagyok bejelentve a munkahelyemen, milyen juttatás jár?

Figyelt kérdés
4 éve dolgozom a munkahelyemen, abból 3 hónapot teljesen kijelentett a főnököm, most pedig 2 órára vagyok csak bejelentve. Ha innen megyek szülni, ugyanúgy megkapom a juttatásokat? Ha igen mit, kb mennyit? Ha nem, akkor is az érdekelne, hogy mi az amit megkapok és mennyit..? Köszönöm.

2014. aug. 21. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgyanúgy jár tgyás és gyed is, ha az igényléskor vagy a szüléskor is biztosítva leszel. A 2 órás béred az alap, ugyanúgy neked is 2 éven belül kell meglennie a 365 napnak, és hiába vagy 2 órára csak bejelentve, az akkor is 1 napnak számít. Viszont mérlegeld, hogy hogyan járnál jobban, melyik lenne több, a gyed vagy a gyes?
2014. aug. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a 2 órásra nem havi 16E a fzu???

mert annak a 70%a gyed. annál azért jóval magasabb a gyes, ami alanyi jogon jár mindenkinek, aki nem dolgozik, annak is

2014. aug. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jár(hat) tgyás,gyed is.Kérdés mennyi a bruttód,ismerősöm 4 órában dolgozott,neki csak a tgyást érte meg igényelni,a gyed kevesebb lett volna mint a gyes.
2014. aug. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
két órában is kereshet valaki nettó szàzat...
2014. aug. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kereshet ha a 8 órára bejelentett dolgozó megkapja a 400-at.De gyanítom,hogy nem ennyi fizetésre van bejelentve,és a gyed-et az alapján számolják.
2014. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem 16ezer körülire vagyok bejelentve most :/ Szóval akkor elég kevés lesz emiatt...nem áll szándékomban itt maradni most már végképp, szóval váltani szeretnék. Csak egy felvetés volt, hogy ha így marad, mire számíthatok.
2014. aug. 21. 15:48
 7/8 anonim ***** válasza:

2 órára vagy bejelentve???????????????

ilyenről még nem is hallottam. ez törvényes?

én azt hittem a 4 a minimum.

Pffff..... milyen munkáltató ez??????????

És valóban csak 2 órát dolgozol?


Bocsánat az off-ért de ezen kiakadtam.

2014. aug. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ne aggódj, én is ki vagyok akadva...elvileg csak 3 hónapról volt szó, igen 2 órára, ez tuti, mert utána néztem a könyvelőnél...de nem, persze 8 órát dolgozok (jobb esetben), de nem sokáig. Nyaralás lemegy, addig nem váltok, mert lehet nem kapnék szabit ha új helyem lesz, aztán otthagyom a fenébe, mivel a héten kiderült, hogy nem hajlandó visszajelenteni. Nem csak engem, az összes kollegám is így járt..
2014. aug. 24. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!