Nyuszmoo kérdése:

Mikor mi jár nekem?

Figyelt kérdés
10 hetes terhesek vagyunk. 2 éve dolgozom itt kb. Januárban már otthon maradnèk(asszem azt táppénznek hívják). Ezt hol intézzem? És szülés utæn mikor mik jàrnak? Bocsi de nekem ez nagyon bonyolult, de semmiről sem szeretnék lemaradni:-)
2014. okt. 21. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:
70%
terhesek vagyunk?????:O
2014. okt. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Táppénzen a nőgyógyász tarthat hosszabb ideig.Nekem 2 hetente kell járnom,akkor mindig kapok tőle egy táppénzes papírt amit a főnökömnek kell bevinnem.A többit ők intézik.Neked annyi a dolgod,hogy jelzed,kisbabát vársz,így védett leszel,szóval elméletileg nem rúghatnak ki,bár azt mondják ha valahol nagyon akarják,megtalálják a módját.És azt is jelentsd előre,hogy meddig szeretnél dolgozni,hogy időben tudjanak esetleg a pótlásodról gondoskodni.Ha megszületett a baba,jogosult leszel Tgyásra,ha a munkahelyed TB kifizető hely akkor ezt ők intézik,ha nem akkor neked kell.Ezt a bérszámfejtődtől kérdezd meg.Ezt kapod a gyermek fél éves koráig,utána gyedet kapsz a gyermek két éves koráig,majd még egy évig gyest.Ha jársz terhesgondozásra és meglesz a 4 pecséted,akkor jogosult leszel az anyasági támogatásra,ezenfelül jár a családi pótlék,és az adókedvezmény.Az adó kedvezményt a magzat 91 napos korától igényelheted,ha a párod a férjed,akkor ő is igénybe veheti,de ha csak élettársak vagytok és nem házasok,akkor ő csak a baba születése után veheti igénybe,de a magzati korra járó összeget visszamenőleg igényelhetitek ebben az esetben.
2014. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!