Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi gyed fog járni, feb.15-...

Csoba ildiko kérdése:

Mennyi gyed fog járni, feb.15-én szülök.2013szept.1/2014dec.31-ig van szerződésem.2015 jan.1-től szülésig álláskeresőre mennék, majd szülés után tgyasra. Mennyi gyedre leszek jogisult?

Figyelt kérdés
2014. okt. 23. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:
honnan tudjuk? attól függ mennyi volt a fizetésed... annak a 70%
2014. okt. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen a lényeg lemaradt. No de még sok minden kérdés is. Pl mennyi ideig jár az álláskeresési neked? Mert ha csak 2013 szep. óta dolgozol lehet nem tart ki a szülésig és ráadásul még a tgyás, gyed közötti időre legalább kell egy nap, különben nem fogsz kapni gyedet. Én a helyedben kérném a tgyást 28 nappal hamarabb, bár az is igaza, hogy esetedben (szintén ha 2013 szep előtt nem volt folyamatos munkaviszonyod) a gyed nem tart ki a gyerkőc 2 éves koráig, így ha hamarabb igényled a tgyást annyival hamarabb jár le a gyeded is
2014. okt. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem anno pont emiatt csak a passzív GYED járt, mivel álláskeresőiről mentem szülni. Az is igaz, hogy nekem júni 30-án járt le a szerződésem és szeptember 14-én szültem. A tgyást megkaptam normálisan viszont GYEDre valami 41ezer ftot kaptam. Ha majd jön a második akkor viszont figyeljetek arra hogy meglegyen a megfelelő számú munkában töltött napod, ne alapozz a GYEDes időszakra! (pont azért mert csak ún passzív GYEDet fogsz kapni. - legalábbis nálam 2010-ben ez volta helyzet)
2014. okt. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!