Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » önkormányzati lakásfenntartási...

önkormányzati lakásfenntartási tám. Kapcsán (ami a pl a tigáznak megy így kevesebb a fizetendő) jogosult vagyok rá, ha 77 ezret kapok, de gyerekkel élek?

Figyelt kérdés

Azt hiszem a feltétele, hogy a jövedelem nem haladhatja meg a kb 71 ezer Ft-t.


de nem tudom, ez most hogy értendő?


én egyedülállóként vagyok egy gyerekkel, de olyasmit mondtak, nem úgy számolnak, hogy osztva kettővel, tehát egy főre eső jövedelem, hanem a gyerekre elhanyagolható súlyozással, pl 0,1 % megy.


magyarán 6000-en múlik, hogy nem kapok segítséget?


jól kikalkulálgatják..

pl az egyszeri önkormányzati segélyre meg 4000 Ft eltérés miatt nem vagyok jogosult.


és éljek meg 77-ből(GYED+családi p.) vagy menjek leányanya otthonba..

ezért dolgozhatott az ember..


2014. okt. 29. 15:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*Jav.: ÖK egyszeri segélyre 2000 Ft eltérés miatt nem vagyok jogosult



érdekes hova teszik a határokat..

gondolom gyes mellett kaphatnék mindent, amikor jobb esetben már tud dolgozni az ember, mert beveszik bölcsibe a kicsit.

2014. okt. 29. 15:54
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
gyed mellett is lehet dolgozni, ha a gyerek elmúlt 1 éves.
2014. okt. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de nem múlt el és létminimum alatt élek.
2014. okt. 29. 17:12
 4/11 anonim ***** válasza:
Mennyi az egy főre jutó jövedelem?
2014. nov. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

38.500.-


az egyszeri segélynél 37.700 a határ

a lakásfenntartási Tigázosnál, meg elvileg úgy számolnak, hogy rám esik 76300 Ft a kicsire meg 700 Ft

2014. nov. 2. 01:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Biztos vagy te ebben? Kétfelé kell osztani tudtommal mindig, mindenhol. Ketten vagytok, nem?!
2014. nov. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

az önkormányzatnál mondta ezt az ügyfeles, hogy a lakásfenntartásit nem kétfelé ostják, hanem súlyozzák,a babára 0,1 % jut (illetve ennyire elhanyagolható) :(

de a kettéosztással amúgy meg az egyszerire sem vagyunk jogosultak, mert ott max 37.700Ft jövedelemig adnak :(

2014. nov. 2. 14:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, én nem ismerem a tigáz-féle súlyozást, de mivel indokolható ez? Mert gyerek?
2014. nov. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

bemegyek, megkérdezem az indokot

jelenleg méltányossági alapon érdeklődök újból, hogy mégiscsak adnának e jogosultságot

de kb 3-4 nap mire a TB ki tud állítani nekem netto jöv.igazolást, anélkül nem akarok bemenni

2014. nov. 2. 14:43
 10/11 A kérdező kommentje:
amúgy ez önkormányzat-féle súlyozás, a tigáznak csak annyi köze van hozzá, hogy a lakásfenntartásit bámelyik csekkbe beleszámolhatják, az igénylő döntheti el, hogy melyikbe szeretné kapni(pl ha lakbérbe kérném, akkor a lakás üzemeltetőnek, tulajának küldené meg, ezáltal nekem a csekken alacsonyabb lenne a befizetendőm. csak általában fűtéstámogatásba kéri mindenki)
2014. nov. 2. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!