Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megszüntetheti a Főnököm azt...

Megszüntetheti a Főnököm azt a céget, ahol dolgozom?

Figyelt kérdés
Terhes lettem és a főnököm húzza a száját. Tudja, hogy ki nem rúghat, de új céget akar csinálni és a jelenlegit megszüntetni. Én úgy tudom, ha kismama van állományban nála ezt nem teheti meg, csak max csődbe viheti, azt nem fogja, nem is tudná, mert nincs hogy, mert olyan a profilja, hogy nem nagyon lehet.
2014. okt. 30. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Hogyne szuntethetne meg. De ha ujat csinal, akkor ott kell hogy alkalmazzon.
2014. okt. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy megszüntetheti. Nehogy már bárkit is kötelezzenek egy cég futtatására :)
2014. okt. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az előző cégemnél nem tudták a céget megszüntetni miattam, mert állományban voltam. A cég megvolt csak éppen nem működött már. Most lett egy új cég belőle, itt már 3 éve vagyok lassan, de csak 1 éve bejelentve. Még nem mertem elmondani, hogy terhes vagyok, mert félek, hogy akkor nem akarja tovább csinálni a céget. De valamikor kiderül. Másikat szerintem nem csinálna, de csak így megszüntetni sem tudja egyik napról a másikra.
2014. okt. 30. 18:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen törvény.Legalább is még sosem hallottam róla.De arról igen,ha jogutód nélkül szűnim meg a cég,ahol a dolgozol,akkor passzív ellátásra jogosult leszel.
2014. okt. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, de csak akkor ha a szülésig kitart. De mi van, ha előtte? soha nem fognak terhesen sehova felvenni. Annyira félek elmondani, de hát muszáj lesz, mert rosszul vagyok nagyon és már nem tudok mit hazudni.
2014. okt. 30. 18:22
 6/6 anonim ***** válasza:
#3: akkor ott valami más volt az ok. GOndolj bele, egy nagyobb céget soha nem lehetne megszüntetni, mert valaki tuti mindig terhes :)
2014. okt. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!