Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 2013 januártól júliusig...

Ha 2013 januártól júliusig tanulói jogviszonyom volt, azutan 2014 júniusig munkaviszonyban voltam. Most jelenleg alkalmi munkavallalokent dolgozom! 2015 július elejére várom a kis babámat, szamithatok gyedre?

Figyelt kérdés
2014. okt. 24. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elvileg az a bizonyos 365 nap megvan,viszont alkalmi munkavállalóként nincs bejelentett munkahelyed,az viszont kell ahhoz,hogy gyedet kajál.A Tgyáshoz,meg ebben az évben meg kell lenni a 180 ledolgozott napnak.Szóval ha így maradnak a dolgok,szerintem csak gyes fog járni.
2014. okt. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha jövőre lesz bejelentett munkám, akkor kapnom kellene ha minden igaz! Nem?az àllàskeresői biztosított napnak számít? Mert most 39 napig azon voltam!
2014. okt. 24. 15:52
 3/12 anonim ***** válasza:
A TGyáshoz a szülést megelőző évben kell meglennie a 180 napnak.Szóval ebben az évben.Ha eddig volt 39,akkor nem hiszem,hogy év végéig meglenne a 180.Ha lesz bejelentett munkád,akkor a Gyed valószínűleg járni fog,de ennek jobb utána kérdezni az OEp-nél.Ők ki tudják számolni,hogy megvan e.
2014. okt. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A 39 nap az csak az állás keresoi,azonkívül meg van 170 nap munkaviszony!csak arra lettem volna kíváncsi h.az allaskeresoi beleszamit e a 180 napba?
2014. okt. 24. 16:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Tudtommal igen,beleszáímt.Viszont a 170 nap az ebben az évben volt,és folyamatosan?Nem volt megszakítás közben?
2014. okt. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen ebben az évben, tavaly júliustól egészen ezév júniusáig voltam bejelentve!
2014. okt. 24. 16:22
 7/12 anonim ***** válasza:
2013 júliustól 2014 júniusig még a 365 nap is necces, nem biztos, hogy megvan.
2014. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A tanulói jogviszony nem biztos hogy számít nálad, mivel a szülést megelőző 2 évben kell annak is lennie.

Te 2015. júliusára vagy kiírva, tehát a tanulói jogviszonyt akkor nézik, ha az 2013 július után is fennállt, ami előtte van, azt nem. A 2 évet így kell számolni, tehát innen nem számítanak bele 180 napot, hiszen nem leszel benne a 2 évben, mert 2013 júliusban elvileg megszűnt a tanulói jogviszonyod, ha jól értelmezem.

A 2013 júlisutól 2014 júniusig fennálló munkaviszony beleszámít, ez majdnem 1 év, aminek meg kell lennie.

Az álláskeresési idejét akkor számítják bele, ha arra álláskeresési segélyt is kaptál!

Alkalmi munkavállalóként nem tudsz tgyásra és gyedre menni.

Mindenképpen rendesen bejelentett állás kell, akkor tudsz tgyásra és gyedre menni. A szüléskor vagy a tgyás igénylésekor is fenn kell állnia a munkaviszonynak. Gondolom az álláskeresésit kimerítetted, mert még az lehet, hogy álláskeresési segélyről mész tgyásra, majd gyedre.

De, a 365 biztosított napnak meg kell lennie. Ha nem lesz meg, de lesz rendes munkahelyed szüléskor, akkor igényelhetsz az OEP-től méltányossági tgyást és gyedet, de ez anyagi helyzet függvénye.

2014. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
menj be az oph és ott kérdezd meg ők pontosan megmondják neked szeintem hogy mi jár és mi nem neked majd.
2014. okt. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
365 napot kell ledolgozni vagy annyi időnek kell lenni a bejelentésnek?
2014. okt. 25. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!