Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed letelte után második...

Gyed letelte után második baba előtt érdemesebb táppénzre menni? Mi lesz az alapja a második babához kapcsolódó ellátásoknak?

Figyelt kérdés
Most derült ki számomra, hogy rövidebb ideig vagyok jogosult Gyed-re, mint gondoltam. 2013. 04.01-től 2014. 03. 01-ig dolgoztam, havi bruttó bérem 155.000 Ft volt. 2014. 03. 01-től 2014. 08. 15-ig Tgyást kaptam, majd határozat szerint 2015. 08. 15-ig kapom a Gyedet, kislányom 1év 5hónapos koráig. A munkába állásom előtt egyetemre jártam. Úgy kalkuláltam, ez is bele fog számítani a Gyed időszakába, de mint most tájékoztattak, nem. Nem szeretnék visszamenni dolgozni, de nem lehet tudni mikor jön a második baba, eddig azt hittem, jobban ráérünk. Az idei szabadságokat előre kivettem. Mi lenne a legjobb megoldás? Ha nem jön a baba, akkor is jó lenne kb 2 évig otthon lenni. Ha jönne a baba gyes alatt, akkor mi számítana a Tgyás/Gyed alapjául? Érdemesebb lenne gyed után rögtön táppénzre menni? Ekkora fizetésnél viszont elég alacsony lenne a táppénzem, ez nagyon lecsökkentené a következő gyedet? Illetve a második babánál is ugyanilyen rövid (1 év) lenne a gyed időtartama?

#táppénz #GYED #felsőoktatás #gyed időtartama
2014. okt. 30. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyesre semmiképp ne menj, mert akkor második babánál minimálbér lesz az alapod. Ha táppénzre mész, akkor pedig a korábbi GYED és tgyas alapos lesz az alap.
2014. okt. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elsőnek nem teljesen van igaza. Attól hogy gyesen van még nem biztos hogy a minimálbér lesz az alap, fontos hány napot lennél gyesen, tp-en, illetve lehetséges-e a gyes+tp, mert a felgyűlt szabit nem tudom előre hogy tudtad kivenni?
2014. nov. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, én is úgy gondoltam, hogy az elmúlt 1 évben a napi átlag"bért" veszik alapul, ha az csak a gyed, akkor a minimálbért.

A szabikat azért tudtam kivenni, mert jófej volt a főnököm:) Veszélyeztetett terhes voltam és már elég macerás volt a 8. hónap végén a bejárás a belvárosba, de azt akartam, hogy teljen a munkaviszonyos idő.

Ami még nagyon érdekel, hogy a második babával mennyit tudnék gyeden otthon maradni? Ugyanúgy, mint most (1 év plusz a tgyás), vagy már a max. 2 éves korig? Az első babával otthon töltött idő beleszámít majd a másodikhoz kapcsolódó gyed időtartamába?

Köszi a segítséget!

2014. nov. 2. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!